Kazimierz 2008

(670 sw w tym tekcie)
(2628 odson)   Strona gotowa do druku




42 OGLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I PIEWAKW LUDOWYCH
Kazimierz nad Wis

26 - 29 czerwca 2008 roku

Wyniki konkursu:


Kategoria: Kapele


BASZTA - nagroda gwna (1600 z)

Kapela Braci Byrtkw z Pewli Wielkiej, woj. lskie


I nagrody: (po 1000 z):

  1. Kapela Andrzeja Leszczyskiego z Michowic, woj. dzkie,
  2. Kapela Braci Tarnowskich z Domaniowa, woj. mazowieckie,
  3. Rodzinna Kapela Stanisawa Ogrka z Cichego woj. maopolskie,
  4. Kapela Tadeusza Kubiaka z Lemierza, woj. dzkie

II nagrody (po 800 z):

  1. Kapela Benia Kaspra z Przyprostyni, woj. wielkopolskie,
  2. Kapela Stacha z Dzwoli, woj. lubelskie,
  3. Kapela Jzefa Szczotki z Sobolewa, woj. mazowieckie,
  4. Kapela dudziarzy wielkopolskich CK Zamek w Poznaniu, woj. wielkopolskie

III nagrody (po 600 z):

  1. Kapela Dudziarska z Bukwca Grnego (w skadzie Kiciski, Mocek), woj. wielkopolskie
  2. Kapela Ludowa „Widelanie”z Wideki, woj. podkarpackie
  3. Kapela Jana Kani z Lipnik, woj. mazowieckie



3 wyrnienia po 400 z:

  1. Kapela Mariana Wicka ze Strychu, woj. mazowieckie
  2. Kapela „Jacoki” z Janowa Lubelskiego, woj. lubelskie
  3. Kapela Krzysztofa Rokiciskiego ze Starych Siekluk, woj. mazowieckie

Kategoria: Zespoy piewacze

BASZTA – nagroda gwna (1600 z)

Zesp piewaczy z ukowej I , woj. lubelskie

I nagrody (po1000 z):

  1. Mska Grupa piewacza „Bolcanie” z Bolcina, woj. laskie,
  2. Grupa piewacza Zespou im. Bartusia Obrochty z Zakopanego.


II nagrody (po 700 z):

  1. Zesp piewaczy „Zakukaa kukuecka” z Gaek Rusinowskich, woj. mazowieckie
  2. Zesp Pieni Ludowej „Duszniczanka” z Dusznik Wlkp., woj. wielkopolskie
  3. Mska Grupa piewacza „Pogrzanie” z Jastrzbi, woj. maopolskie

III nagrody (po 600 z):

  1. Zesp Ludowy KGW w Trzcicu, woj. mazowieckie
  2. Zesp piewaczy „arki” z arek, woj. dolnolskie
  3. Zesp piewaczy „Wilanki” z Wisy, woj. lskie


Wyrnienia (po 300 z):

  • Zesp piewaczy „Bakaarz” z Bakaarzewa, woj. podlaskie,
  • Zesp piewaczy z Piawy Dolnej , woj. dolnolskie,
  • Zesp „Wesoe gosposie”, woj. lubelskie,
  • Zesp „Jutrzenka” z Dohobrd, woj. lubelskie.

Kategoria: Solici instrumentalici

BASZTA – nagroda gwna (1000 z)

Roman Wojciechowski - skrzypek z Tomaszowa Mazowieckiego, woj. dzkie


I nagrody (po 700 z):

  1. Jan Kmita, skrzypek z Przystaowic Maych woj. mazowieckie,
  2. Tadeusz Ogrek, skrzypek z Cichego woj. maopolskie,
  3. Edward Markocki, cymbalista z Podlesia, woj. podkarpackie,
  4. Kamil Wojtya z abnicy, grajcy na harmonii heligonce, woj. lskie,

II nagrody (po 600 z):

  1. Marian Jacak, skrzypek z Wylezina, woj. lubelskie
  2. Bartosz Niedwiecki, skrzypek z Ostaszewa Folwarku, woj. mazowieckie
  3. Mateusz Cieliszak, skrzypek z Kocudzy, woj. lubelskie

III nagroda (po 400 z):

Kinga Bobryk, cymbalistka z Eku, woj. warm.-mazurskie


Kategoria: Solici piewacy


BASZTA – nagroda gwna (1000 z)

Julia Oko z Rudy Solskiej, woj. lubelskie


I nagrody (po 700 z):

  1. Alina Myszak z Kocudzy, woj. lubelskie
  2. Henryka Kowalczyk piewaczka z Sielca woj. dzkie

II nagrody (po 500 z):

  1. Brygida ciga ze Zbylutowa, woj. dolnolskie
  2. Krystyna Ciesielska z Brogowej, woj. mazowieckie
  3. Danuta Nieckarz ze Starego Dzikowa, woj. podkarpackie
  4. Urszula Okraska z owicza, woj. dzkie

III nagrody (po 300 z):

  1. Jzef Sinderewicz z Monet, woj. warm.-mazurskie,
  2. Stanisaw Zaranowicz z Kawczyna, woj. mazowieckie
  3. Anna Dunat z Pewli Wielkiej, woj. lskie

Wyrnienie (200 z):

Julianna Adamek z Pewli Wielkiej, woj. lskie


Konkurs „DUY-MAY”

Instrumentalici:

Nagrody po 400 z:

Kapela Ludowa „Moda Harta” z Harty, woj. podkarpackie, nagroda ufundowana przez Polskie Radio S.A. Warszawa


Nagrody po 300 z:

Henryk Skotarczyk z Adamem Knobelem ze Zbszynia, wojewdztwo wielkopolskie,

  • Micha Umawski z uczniami z Rydzyny, woj. wielkopolskie,
  • Grzegorz Herman z uczniami z Leszna, woj. wielkopolskie
  • Zdzisaw Marczuk z kapel „Leniaskie nutki” z Lenej Podlaskiej, woj. lubelskie
  • Stanisaw Tadla z synem Szymonem ze Szklar, woj. podkarpackie
  • Edward Markocki z Michaem Rydzikiem z Podlesia, woj. podkarpackie
  • Karolina apiska z uczniem Mateuszem Jurczykiem z Chech k/Eku woj. warm.-mazurskie

piewacy:

Nagrody po 300 z :

  • Beata Szyszko-Anzulewicz z Katarzyn Racis z Rutki Tartak, woj. podlaskie
  • Irena Krawiec z zespoem „Wisienki” z Kocudzy, woj. lubelskie
  • Leonard liwa z Marzen Pawowsk ze Zbszynia, woj. wielkopolskie

Nagrody po200 z:

  • Modzieowy Zesp „Jarka” z Kowal Oleckich, woj. warm.-mazurskie,
  • Agata Pucykowicz z Kamil Kwolek z Komborni, woj. podkarpackie,
  • Janina Kowalczuk z grup dziewczt z Grabowicy, woj. lubelskie.


Nagrody przyznao Jury w skadzie:

1. prof. dr hab. JAN ADAMOWSKI
2. mgr MARIA BALISZEWSKA
3. prof. dr hab. JERZY BARTMISKI
4. mgr ALEKSANDRA BOGUCKA
5. mgr MARIAN CHYYSKI
6. prof. dr hab. PIOTR DAHLIG
7. prof. dr hab. BOGUSAW LINETTE
8. mgr REMIGIUSZ MAZUR-HANAJ
9. prof. dr hab. JAN STSZEWSKI
10. mgr ANNA SZOTKOWSKA
11. mgr ANDRZEJ SAR – sekretarz jury

Nagrody przyznay:

  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Polskie Radio S.A. Warszawa
  • Marszaek Wojewdztwa Lubelskiego
  • Starosta Puawski
  • Wojewdzki Orodek Kultury w Lublinie
  • Dyrektor Telewizji Polskiej S.A. Lublin
  • Zakady Azotowe „Puawy” S.A.
  • Burmistrz Miasta Kazimierz Dolny
  • Magazyn „ Nowa Gospodyni”



Wyniki poprzednich Festiwali w Kazimierzu
Kazimierz 2008
Kazimierz 2007
Kazimierz 2006
Kazimierz 2005
Kazimierz 2004
Kazimierz 2003
  

[ Powrt do Kazimierz | Wykaz sekcji ]
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona gwna