ZIMOWO-WIOSENNY SEZON WARSZTATÓW TANECZNYCH 2020
Data: 11-01-2020 o godz. 01:22:42
Temat: Warsztaty


Ze względów oczywistych od 16 marca warsztaty s± odwołane do odwołania.

Z racji przedłużaj±cego się remontu na Lubelskiej przenosimy się z warsztatami do
Ambasady Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20.

Zaczynamy w poniedziałek 13 stycznia 2020 r. w godz. 20.00-22.00
Będziemy się uczyć różnych tańców tradycyjnych, przeważnie polskich i głównie wiejskich.Warsztaty prowadzi Grzegorz Ajdacki

Zrzutka na cele bież±ce: 5 zł od osoby.

- Pierwsze spotkanie po¶więcili¶my kujawskim kujawiakom i polkom, a przygrywała Kapela od Torunia, czyli Rafał Mi¶ta (skrzypce) z Witoldem Wojciechowskim (skrzypce-burdon) (40)
- 20 stycznia grali: Piotr Kaznowski, Joanna Strelnik i Jakub Cie¶la.Uczyli¶my się tańczyć oberka i polki z południowo-zachodniego Mazowsza do melodii od Stanisława Klejnasa z Raducza.
- 27 stycznia grał Piotr Dorosz na pedałówce z Mateuszem Kowalskim na bębenku. Uczyli¶my się oberków i polki oraz różnych tańców figurowych z południowo-wschodniego Mazowsza: trojaka, drabana, kajduka i zaj±ca (34).
- 3 lutego tańczyli¶my tańce opoczyńskie: oberki w dwóch wersjach, polki w dwóch wersjach i mazur-polkę. Przygrywali Zwykli Ludzie w składzie: Stanisław Strelnik, Joanna Strelnik i Natalia Roicka (38).
- 10 lutego szlagiery przedwojennej Warszawy grał Kuba Zimończy. Tańczyli¶my krokiem z nogi, dwa na jeden i raz-dwa-trzy: polki, fokstroty, slowfoksy i walczyki (34).
- 17 lutego tańczyli¶my mazurki/oberki i polki kajockie. Grał Mateusz Kowalski z Dorot± Murzynowsk± (35).
- 24 lutego z racji ostatków zmienili¶my plany warsztatowe. Od godz. 17.30 do 20.30 były warsztaty z cyklu (i projektu) W Ambasadzie Muzy kuj±. Od 20.30 do 21.00 uczyli¶my się tańców z okolic Szydłowca. Grała nam kapela Katarzyny Zedel, a ekspresowo uczyli¶my się oberków, polek, tanga, walczyka i fokstrota (32).
- 2 marca tańczyli¶my tańce z Nieznamierowic: oberki, polki i może inne. Grali Zwykli Ludzie głównie kawałki od Józefa Zarasia (26).
- 9 marca tańczylişmy tańce z okolic Knyszyna: oberki, polki i walczyki. Juliusz Kublik zagrał na harmonii pedałowej melodie od Stanisława Deca, Eugeniusza Głodzia i Wacława Motybla (19).


Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=601