Nowy jesienno-zimowy sezon warsztatów tańców tradycyjnych
Data: 03-09-2016 o godz. 11:39:26
Temat: Warsztaty


Długo wyczekiwane zajęcia wreszcie ruszają! Zapraszamy tańczących i nietańczących, którzy chcą się nauczyć lub doskonalić umiejętności taneczne w każdy poniedziałek od 5 września, od 20.00 do 22.00, na Scenie Lubelska 30/32 (III piętro kamienicy przy Dworcu Wschodnim w Warszawie).

A tańce, które będziemy poznawać, repoznawać i rozpracowywać, to wiejskie i miejskie (głównie polskie, choć nie tylko) tradycyjne mazurki, oberki, polki, kujawiaki, fokstroty, walczyki, tanga, sztajerki, wiwaty, równe, sibry, owijoki, powolniaki, okrąglaki i wiele innych.

19 grudnia Scenę opanują filmy z Biskupizny. Zapraszamy na wieczór filmów nietylkotanecznych.
To ostatnie spotkanie w roku 2016.

Zrzutka na koszty bieżące Sceny po 5 zł od osoby.

Od 3 września o 11.30 rusza w TVP KULTURA „Dzika Muzyka”. Premierowy odcinek nowego sezonu był poświęcony Taborowi Wielkopolskiemu.
Oglądajcie!




- 5 września Rafał Miśta (skrzypce) z Anią Lewczuk (basy) grali kujawiaki od Stanisława Wronkowskiego z okolic Brześcia Kujawskiego.
- 12 września mieliśmy oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza (Raducz). Zagrał Piotr Kaznowski (skrzypce) i Mateusz Dobrowolski (bębenek).
- 19 września tańczyliśmy mazurki od muzykancko-tancerskiej rodziny Zarasiów z Nieznamierowic. Przygrała kapela od Niechcenia: Joanna Strelnik (skrzypce), Anna Lewczuk (basy), Stanisław Strelnik (bębny).
- 26 września był dalszy ciąg melodii od rodziny Zarasiów, a pod koniec spotkania melodie z okolic Opoczna. Warsztaty ograła i poprowadziła kapela od Niechcenia w składzie: państwo Strelnikowie (skrzypce i bębenek).
- 3 października spotkanie było poświęcone oberkom i polkom od Stanisława Klejnasa. Grał Piotr Kaznowski (skrzypce), Ania Lewczuk (basy) i Mateusz Dobrowolski (bębenek).
- 10 października tańczyliśmy sieradzkie owijoki i polki, a przygrywali Łukasz Nizik (skrzypce) i Mateusz Dobrowolski (bębenek).
- 17 października mieliśmy do czynienia z Powiślem Maciejowickim. Tańczyliśmy powiślaki i polki, a przygrywali nam: Asia Rzeźnicka, Ula Smykowska i Rafał Bieryło
- 24 października poświęciliśmy na tańce kurpiowskie: okrąglaka, polkę trzęsioną i trampolkę. Grał Tomek Mielnicki (harmonia pedałowa) z Dianą Szawłowską (bębenek).
- 7 listopada uczyliśmy się głównie kujawiaka i dodatkowo polki dryganej z Kujaw. Melodie od Stanisława Wronkowskiego z okolic Brześcia Kujawskiego grali Rafał Miśta (skrzypce) i Ania Lewczuk (basy)
- 14 listopada była kontynuacja warsztatów poświęconych kujawskiej polce trzęsionej i kujawiakowi do melodii od Stanisława Wronkowskiego z okolic Brześcia Kujawskiego. Przygrywali Rafał Miśta (skrzypce) i Ania Lewczuk (basy)
- 21 listopada tańczyliśmy oberki z południowo-zachodniego Mazowsza. Melodie Stanisława Klejnasa z Raducza grał Piotr Kaznowski (skrzypce), Paulina Szagżdowicz i Joanna Strelnik (basy), oraz Mateusz Dobrowolski (bębenek).
- 28 listopada były oberki i polki z Mazowsza Zachodniego – z okolic Czermna i Sannik. Zagrali: Iga Wasilewska i Mateusz Dobrowolski.
- 5 grudnia na Scenie rządziły autorskie melodie Marcina Szarguta. Grał na akordeonie, a tańczyliśmy tańce miejskie.
- 12 grudnia Scenę opanowały tańce z Biskupiźny. Repertuar taneczny do opanowania to: wiwat, przodek, równy w lewo, równy w prawo i siber.






Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=583