Wolny styl przyśpiewkowy po radomsku
Data: 11-04-2016 o godz. 01:11:39
Temat: Warsztaty


Ambasada Muzyki Tradycyjnej zaprasza na intensywne zajęcia poświęcone sztuce przyśpiewywania w tradycji radomskiej, w której ta forma muzyczna osiągnęła rzadko spotykany stopień wyrafinowania. Naszymi przewodnikami będą wiejscy artyści - miłośnicy gatunku - Maria Siwiec, Stefan Gaca i Andrzej Kotwiła, wspierani przez moderatorów i skrzypków z "pokolenia uczniów".
Zajęcia odbędą się równolegle w dwóch grupach - żeńskiej i męskiej - oraz w dwóch sesjach: 16-17 kwietnia i 11-12 czerwca 2016 r.

● 16-17 kwietnia ●
SOBOTA i NIEDZIELA
od godz. 11:00
Grupę żeńską poprowadzą:
Maria Siwiec, Marta Domachowska i Mateusz Kowalski.
Grupę męską poprowadzą:
Stefan Gaca i Maciej Żurek.


● 11-12 czerwca ●
SOBOTA i NIEDZIELA
od godz. 11:00
Grupę żeńską poprowadzą:
Maria Siwiec, Marta Domachowska i Mateusz Kowalski.
Grupę męską poprowadzą:
Andrzej Kotwiła, Marcin Drabik, Marcin Marcin Żytomirski.



Każdego dnia zajęcia będą trwały 5 godzin - z przerwą obiadową;
Liczba uczestników: do 10 osób w jednej grupie

Koszt uczestnictwa:
udział w 1 sesji: 100 PLN [kwiecień]
udział w 2 sesjach: 160 PLN [kwiecień i czerwiec]

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przyjmowania w pierwszej kolejności zgłoszeń od osób deklarujących udział w obu spotkaniach.




ZAPISY

Rezerwacja miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym oraz wpłaty na konto. SZCZEGÓŁY i instrukcję dotyczącą WPŁATY otrzymasz mailem po zarejestrowaniu się w formularzu.



Warsztaty muzyki tradycyjnej odbywają się i są współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła mistrzów tradycji”.
IMiT
Program „Szkoła mistrzów tradycji”

Program skierowany jest do polskich instytucji zajmujących się kultywowaniem rodzimej tradycji muzycznej oraz do artystów muzyków ludowych. Program nawiązuje do, rozpowszechnionej w wielu krajach o rozwiniętej kulturze muzycznej, idei podtrzymywania lokalnych tradycji muzycznych, w tym tradycyjnych technik wykonawczych związanych z grą i ze śpiewem.
Program polega na organizowaniu przez instytucje i organizacje społeczne warsztatów w trakcie których artyści muzycy ludowi przekazują umiejętności tradycyjnego wykonawstwa w zakresie gry na instrumentach i śpiewu.

•••

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

IMiT





Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=580