„Kręci się”
Data: 11-02-2014 o godz. 12:50:41
Temat: Spotkania


Jako że dużo osób pragnie się dowiedzieć więcej o muzyce, tańcach, śpiewie tradycyjnym i innych przejawach kultury niematerialnej, Dom Tańca rusza z nowym cyklem spotkań. Pragniemy się z Wami podzielić wiedzą, którą często zdobywaliśmy drogą okrężną, jak również tą, która stała się dla nas oczywistością przez lata praktyki, a która dla innych jest jeszcze niezauważalna.

Klub edukacyjny NUMINOSUM, Al. Niepodległości 225 m. 16
piątek, 14 lutego 2014 r., godz. 19.00


Pierwsze spotkanie będzie poświęcone polskim tańcom tradycyjnym: ich zróżnicowaniu regionalnemu i pochodzeniu, stylom wykonawczym, zmianom pokoleniowym, subtelnym różnicom między na pierwszy rzut oka identycznymi tańcami. Podpowiemy, gdzie szukać dobrych źródeł a których unikać i jak się uczyć tańczyć. Oglądając wspólnie różne nagrania, postaramy się wskazać, na co zwracać szczególną uwagę u tańczących.
Nie ukrywamy, że do poprowadzenia „Kręci siów” zainspirowała nas aż nazbyt duża frekwencja na warsztatach tanecznych – zupełny brak na nich miejsca na część teoretyczną... I zakuluarowe pytania, na które nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem w przerwie na warsztatach.

Wszystkich chętnych i ciekawskich zapraszamy!
Prowadzenie: Grzegorz Ajdacki

Zrzutka po 5 zł na koszty bieżące NuminosumArtykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=562