Skrzypek opętany
Data: 16-06-2012 o godz. 15:25:03
Temat: Info


Zapraszamy na spektakl, który jest jedynym w swoim rodzaju połączeniem Teatru Tańca Tradycyjnego z autorskim teatrem plastycznym.

„Skrzypek opętany”

to kolejne przedstawienie Domu Tańca, wykorzystujące tańce tradycyjne jako główny środek przekazu. Obok kujawiaka i oberka pojawią się wywodząca się z polskich tańców szwedzka polska, a także tańce węgierskie i włoskie.

Premiera: 24 czerwca 2012, godz. 20.00.
Spektakl grany będzie również 25 i 26 czerwca o godz. 19.00.
(Klub Studencki „Karuzela” ul. St. Konarskiego 85)

Spektakl inspirowany jest baśnią mimiczną Bolesława Leśmiana o tym samym tytule.To właśnie owa baśniowość i jej symbolika stały się podstawą, na której zbudowany został spektakl. Baśnie są metaforą naszego świata, w nich zawarta jest cała jego mądrość i prostota. Teatr posługuje się językiem symbolicznym. Wszechświat materialny w nim zawarty nabiera znaczeń transcendentnych, a komunikacja przebiega między duszami, bez kontroli intelektu. Bohaterowie „Skrzypka opętanego” uwikłani w kruche struktury świata wędrują swoimi drogami, opowiadając swoje historie, tkając miedzy sobą ulotną pajęczynę znaczeń, mogą być wizjami, marzeniami, przeżyciami, przemyśleniami głównego bohatera, kombinacją tego, co minęło, i tego, co nadejdzie. Tytułowy Skrzypek dąży do odkrycia pierwiastka nieba, tajemnic i prawd wszechświata...
„Skrzypek” łączy teatr tańca tradycyjnego Anny Braćko z autorskim teatrem plastycznym Anny Skupień, a całość w oprawie muzycznej Macieja Cierlińskiego (lira korbowa) i Marcina Drabika (skrzypce).

„Nasze istnienie jest przelotne jak jesienne chmury
narodziny i śmierć są jak ruchy tancerza
życie przypomina blask błyskawicy na niebie
pędzi niczym strumień po urwistym zboczu”

Tybetańska księga życia i umierania

Obsada:
• Magdalena Dąbrowska
• Larysa Górska
• Maria Nowak
• Kamila Rainko
• Luis Daniel Ortiz-Kowalczuk

bilety:
normalny 20 zł,
ulgowy 15 zł.
prośby o rezerwacje prosimy kierować na adres: io.inachis@yahoo.com

Projekt TTT Teatr Tańca Tradycyjnego jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków M.St. Warszawa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Spektakl jest realizowany w ramach wieloletniego projektu artystycznego TTT Teatr Tańca Tradycyjnego
Organizator: Stowarzyszenie „Dom Tańca”Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=524