Yves Leblanc & Mike James - bretoński fest-noz w Znośnej Lekkości Bytu
Data: 25-05-2012 o godz. 17:08:34
Temat: Info


Zapraszamy na bretońską potańcówkę przeplataną z warsztatami tańca z duetem Yves Leblanc & Mike James
„Znośna Lekkość Bytu”
, ul. Lubelska 30/32 (koło Dworca Wschodniego w Warszawie, wejście od Skaryszewskiej przy rogu budynku)
30 maja 2012 r., godz. 20.00

Duet Yves Leblanc & Mike James już od kilkunastu lat elektryzuje francuskie tradycyjne parkiety. Grają na fest-nozach (bretońskie potańcówki tradycyjne), festiwalach i w ramach prowadzonych przez siebie warsztatów tańca.

Yves Leblanc to z całą pewnością jeden z największych znawców tańców i muzyki bretońskiej. Multiinstrumentalista (gra na klarnecie i akordeonie, kataryniarz), nauczyciel tańców bretońskich, tańców towarzyskich, gry na klarnecie, śpiewu i śpiewu do tańca. Odkrywca licznych dzieł kultury tradycyjnej. Prowadzi kursy dla nauczycieli tańców bretońskich oraz warsztaty we Francji i w całej Europie. W swojej karierze nagrał kilkanaście płyt. Koncertuje wraz, z Mikiem Jamesem, z Jean-Luc de Mouelem w grupie N.A. Beaux, z Aureliem Belerem w grupie YA, z Matthiasem Colletem i z Bernardem Loffetem.

Mike James – urodzony w Walii muzyk i wokalista. Koncertuje wraz z grupami Twm Twp, Jacal, Hiraez, Billy Moon, wraz z Yves'em Leblankiem. Nauczyciel tańców bretońskich i walijskich tańców ceili oraz akordeonu diatonicznego.

Duet wystąpi w ramach europejskiego tournee obejmującego Francję, Włochy, Niemcy, Belgię, Czechy, Polskę, Rosję i Estonię. Będzie to niepowtarzalna okazja by zakosztować tradycyjnej kultury bretońskiej w jej najlepszym i surowym wydaniu.

Wejście: 15 złArtykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=519