Wiejski Sylwester na Strychu!
Data: 10-12-2011 o godz. 16:35:24
Temat: Impreza


Wszystkich lubicieli i entuzjastów tradycyjnej muzyki i tańca zapraszamy na potańcówkę sylwestrową Domu Tańca we wsi Strych, niedaleko Maciejowic na Powiślu*, około 70 km na południowy-wschód jadąc od Warszawy wzdłuż Wisły. Sylwester odbędzie się w budynku małej, drewnianej szkoły, położonej w centrum niewielkiej wsi, zamieszkałej przez gościnnych i wiernych tradycji tanecznej mieszkańców. Miejscowość gościła Tabor Domu Tańca w 2007 roku. Od tego czasu wielokrotnie odbywały się tam potańcówki i inne przedsięwzięcia kulturalno-artystyczne.

Tej wyjątkowej nocy wybrzmią liczne powiślaki, oberki, kujawiaki, fokstroty, ślofoksy, modne walczyki i polki, a także zawiślackie mazurki radomskie i inne. Udział w zabawie zapowiedzieli już znamienici muzykanci Powiśla Maciejowickiego, m.in. Stefan Nowaczek, bracia Marian i Antoni Cicheccy a także liczne, doskonałe orkiestry przyjezdne z różnych stron, praktykujące muzykowanie tradycyjne.

Koszt uczestnictwa w potańcówce sylwestrowej wynosi 25 zł/os.

Jest także możliwość wykupienia obfitego, dwudaniowego posiłku na sylwestrową noc (dostępny także w wersji jarskiej) z zimną zakąską, ciastem z kawą i herbatą – całość w cenie 50 zł – przygotowanego przez miejscowe gospodynie.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne oraz dokonanie wpłaty 25 zł (zabawa) lub 75 zł (zabawa + posiłek) na numer konta
58 1140 1977 0000 5851 3300 1001

z dopiskiem „sylwester w Strychu” do nieprzekraczalnej daty 22 grudnia 2011.

Dojazd:
Dojazd transportem własnym lub komunikacją PKS do oddalonych o ok. 5 km Maciejowic Kościuszkowskich ( z dworca Warszawa wschodnia ul. Lubelska 01, godz. 11.45,16.45) lub autobusami jadącymi w kierunku Dęblina, Puław ( należy wysiąść na trasie nadwiślańskiej na przystanku „Strych” 1 km od centrum wsi)

Noclegi:
Jest możliwość rezerwacji noclegów w domach prywatnych we wsi u organizatorów, w umownej cenie 25-30 zł. Szczegóły oraz rozliczenia do uzgodnienia we własnym zakresie z gospodarzami (oferujemy kontakty).

Zgłoszenia chęci uczestnictwa oraz zapotrzebowanie na posiłek i nocleg, proszę kierować na adres: mateuszniwinski@op.pl, lub pod nr 692-942-625.

Z racji przewidywanego licznego udziału społeczności lokalnej w imprezie, jak i niedoborów lokalowych liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie „Dom Tańca”
Gmina Maciejowice
Sołtys Strychu

*Powiśle Maciejowickie to rejon kilkudziesięciu wsi, skupionych wokół miasteczka Maciejowice. Mikroregion charakteryzuje się dużą żywotnością tradycji muzycznych szczególnie za sprawą licznej reprezentacji skrzypków mieszkających na stosunkowo małym obszarze. Repertuar Powiśla stanowi mieszanka archaicznych oberków śpiewanych zwanych powiślakami oraz modnych szlagierów napływających z nieodległej Warszawy, która tworzy swoisty koloryt tych okolic. Na muzyczny charakter Powiśla Maciejowickiego wpłynął przede wszystkim jego pograniczny i zarazem przejściowy charakter. Region leży bowiem na styku południowo-wschodniego Mazowsza i północnej Małopolski, granicząc z Zawiślem, będącym już w zasięgu muzyki radomskiej. Wisła z jednej strony stanowiła barierę, ale z drugiej od wieków służyła jako istotny szlak komunikacyjny dla wędrujących nią ludzi i ich kultury.
Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=504