15 czerwca 2010 Le Grand Bal Poznańskiego Domu Tańca
Data: 09-06-2010 o godz. 12:20:51
Temat: Info


LE GRAND BAL
Mam zaszczyt zaprosić Was, drodzy miłośnicy etnoaerobiku, na uroczyste zakończenie DZIESIĄTEGO sezonu Domu Tańca.


Ta okazja skłoniła mnie do krótkiej refleksji na temat.

Działający od 2000r. Poznański Dom Tańca skupiał przez te lata ponadpokoleniowe środowisko ludzi świadomie – lub nieświadomie - odwołujących się do wartości, jakie niesie ze sobą kultura tradycyjna. Od początku naszym założeniem było uczestnictwo w bogactwie, pięknie i różnorodności kulturowego pejzażu Europy. W praktyce – i dzięki niej – wykrystalizował się podstawowy nurt działalności, jakim są tańce korowodowe i wirowe – najbardziej archaiczne formy celebracji obrzędu spotkania.

Upływa 10 lat, od kiedy wypełniacie Państwo szczelnie różne sale, galerie, knajpy, teatry w których dane nam było się spotykać. I to dzięki Wam to niszowe przedsięwzięcie nadal istnieje.

Wytyczacie nowe ścieżki.

W czasach wirtualnych praktykując korowód i wirowanie - dwie najbardziej archaiczne techniki tańca, doświadczając fizycznej bliskości, wspólnego tupania, sapania i pokrzykiwania, eksplorując poprzez samą obecność pokłady wyobraźni kinetycznej, dotykamy jednego z podstawowych archetypów ludzkości jakim jest spotkanie.

Tworzycie link między tysiącleciami, pokoleniami, nacjami - link w sercu i w przestrzeni.

W szerszym kontekście dotykamy wszyscy motywu wędrówki oraz toposu labiryntu poszukując tańca będącego trawestacją życia człowieczego – powtarzalnej a jednocześnie swoistej i jedynej dla każdego drogi od narodzin ku śmierci - zakodowanego obrazu świata który może być odczytany przez bezpośrednie uczestnictwo w kręgu.

Ale pojechałem.

Hałas

Zapraszam: 15.05 godz.20.00-24.00, dyszka na wjazd.

Grunwaldzka 55/1, Teatr Strefa Ciszy

Picie, zakąski, podkoszulki na zmianę we własnym zakresie.

--
Dom Tańca Poznań
Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=457