Mazurek - reaktywacja !!!
Data: 17-01-2010 o godz. 22:42:52
Temat: Impreza


Janusz Prusinowski i Stowarzyszenie Dom Tańca,
wraz z Narodowym Centrum Kultury i Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny zapraszają na

Zabawę Karnawałową MAZUREK – REAKTYWACJA
23 stycznia, godz. 19.00


Skwer – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 60 a

Zabawa Karnawałowa w rytmach mazurka - dla zawołanych tancerzy oraz dla początkujących, którzy z łatwością nauczą się podstawowych kroków.
Zabrzmi muzyka z wesel wiejskich i dworków szlacheckich – taka, jaką zachwycał się Fryderyk Chopin. Kto nie lubi tańczyć, może słuchać.

Zagrają:

Kapela Braci Tarnowskich z Domaniowa pod Radomiem (skrzypce, harmonia trzyrzędowa i bęben). Jedna z najświetniejszych kapel weselnych, twórcy teatru weselnego. Oprócz nieodzownych mazurków i oberków ciągłych w repertuarze mają tanga, walce, polki, fokstroty i rumby.

Janusz Prusinowski Trio - to uczniowie wiejskich muzykantów, formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji (skrzypce, szałamaja, basy, baraban, flet drewniany i śpiew). Muzykę łączą z ruchem, a archaiczność z nowoczesnością.

Tańce poprowadzą Piotr Zgorzelski i Grzegorz Ajdacki – wieloletni praktycy z warszawskiego Domu Tańca.

Dobre buty nieodzowne, przebranie mile widziane
Wstęp 20 zł


Zabawa Karnawałowa inauguruje „Wszystkie Mazurki Świata” - projekt artystyczno-edukacyjny Janusza Prusinowskiego i Stowarzyszenia Dom Tańca na rok 2010, którego punktem kulminacyjnym będzie siedmiodniowy festiwal mazurków - granych, tańczonych, śpiewanych (5–11 kwietnia). Zagrają muzycy jazzowi - Michał Urbaniak, Artur Dutkiewicz, muzycy klasyczni - Janusz Olejniczak i młodzi uczestnicy Konkursu Chopinowskiego 2010, najlepsi wiejscy muzykanci i Janusz Prusinowski Trio, wykonawcy z Francji, Szwecji, Estonii, Republiki Zielonego Przylądka i wielu innych - z krajów, do których zawędrowały mazurki. To tylko niektórzy z gości festiwalu.

Więcej: www.festivalmazurki.pl; www.fabrykatrzciny.pl


Projekt realizowany m. in. dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=436