Transylwania w Toruniu i w Warszawie
Data: 24-08-2009 o godz. 16:55:37
Temat: Impreza


Przypominamy, że 28 sierpnia w Warszawie zagra do tańca w ramach Festiwalu Sztuki nad Wisłą - na Dechach w Porcie Czerniakowskim - węgierski zespół Esztenás. Zobacz tutaj.
Dzień wcześniej, czyli 27 sierpnia 2009 r., będą gościć w Toruniu.
Zapraszamy

W Toruniu członkowie zespołu poprowadzą warsztaty tańca: czardasza z Gyimes i tańców grupowych z regionu Csángó (Trasylwania), dadzą koncert w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego i zagrają do tańca podczas potańcówki w Karczmie u Damroki.

Koncert - godz. 19.00, w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego wstęp 9/5 zł, zaraz potem potańcówka w Karczmie u Damroki

Warsztaty:
I część g. 12.00 - 14.00
II część g. 16.30 - 18.00
Info: www.etnomuzeum.pl/koncert-i-warsztaty Kapela Esztenás powstała w 2002 roku w Miszkolcu, muzycy od niepamiętnych czasów grają w różnych formacjach, ciągle zachwyceni muzyką tradycyjną. W repertuarze zespołu dominuje folklor grupy etnicznej Csángó z regionu Mołdawii i Gyimes w Siedmiogrodzie w oryginalnych aranżacjach. Artyści zajmują się taneczną muzyką instrumentalną, pieśniami i balladami ludowymi. Członkowie zespołu od 1993 r. prowadzą Dom Tańca w Miszkolcu. Zajmują się również ogrywaniem targów, festynów, prowadzą teatr uliczny i dom tańca dla dzieci.

Organizatorzy:
Muzeum Etnograficzne w Toruniu
n obrotów
Stowarzyszenie Dom Tańca
Za pomoc w organizacji przyjazdu grupy do Polski serdecznie dziękujemy Węgierskiemu Instytutowi Kultury w Warszawie.Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=422