DECHY
Data: 26-06-2008 o godz. 13:49:57
Temat: Info


Zapraszamy na „Scenę Lubelską 30/32” na letni cykl potańcówek na warszawskiej Pradze przy muzyce dawnej Warszawy i Polski Centralnej.

Co niedziela w godzinach 16-21 od 29 czerwca 2008 r. do 31 sierpnia włącznie „Scena Lubelska 30/32” (niedaleko Dworca Wschodniego) zaprasza na letnie potańcówki przy muzyce dawnej Warszawy i Mazowsza, pod hasłem „Dechy”.

Na pierwszym spotkaniu zagra Kapela Praska. W lipcu na „Dechach” zagrają: 6 lipca – Kapela Zdzisława Patera z Chmielnej; 13 lipca – Kapela Czerniakowska; 20 lipca – Trio Janusza Prusinowskiego; 27 lipca – Kapela Kapsell

Na wszystkie letnie spotkania WSTĘP WOLNY!

„Dechy” to propozycja cyklu potańcówek w duchu przedwojennych letnich festynów na świeżym powietrzu, takich jakie organizowano m.in. w Lasku Bielańskim, na Saskiej Kępie czy też w miejscowościach okalających dawną stolicę. Potańcówki organizowano aż do końca lat 50. Zamiarem organizatorów jest przywrócenie warszawskich i mazowieckich tradycji muzyczno-tanecznych oraz funkcji, jakie pełniły takie spotkania w przeszłości. Taniec i muzyka były i są tu pretekstem do wspólnego, czynnego spędzania czasu wolnego, do spotkania, do rozmów i do wspólnej zabawy przy dawnej muzyce.

APEL! Parkiet ze sceną na Lubelskiej jest otwarty także dla tych wszystkich, którzy potrafią i chcieliby zagrać innym do tańca. Zapraszamy zatem do współpracy młode lub mniej znane kapele, muzyków i „domowych grajków” wykonujących dawną muzykę taneczną, którzy chcieliby się pokazać szerszej publiczności. Czekamy również na osoby dysponujące pamiątkami świadczącymi o tym, jak bawiła się dawna Warszawa oraz chcącymi podzielić się z nami własnymi wspomnieniami z tamtego okresu.

Pomysłodawca i organizator spotkań Piotr Zgorzelski.
Kontakt: ojciec.pio@onet.eu lub tel. 608 43 85 85

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Biura Kultury Miasta St. Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=360