Warsztaty tańca Piotra Zgorzelskiego
Data: 22-01-2008 o godz. 17:04:46
Temat: Warsztaty


Na cykl warsztatów polskich tradycyjnych tańców wiejskich i miejskich zaprasza Piotr Zgorzelski. Odbywać się one będą tradycyjnie na Scenie Lubelska 30/32 na warszawskiej Pradze, począwszy od 24 stycznia 2008, co tydzień, przez 4 czwartki.

Zapraszam na cykl warsztatów polskich tradycyjnych tańców wiejskich i miejskich;

Odbywać się one będą tradycyjnie na Scenie Lubelska 30/32 na warszawskiej Pradze, począwszy od 24 stycznia, co tydzień, przez 4 czwartki! Startujemy z dwiema grupami. Od godz. 19.00 do 20.00 grupa początkująca od 20.30 do 21.30 grupa dla zaawansowanych; Wstęp 60 zł za cykl 4 spotkań.

W ich trakcie nauka popularnych tańców, wykonywanych jeszcze do lat 50 XX wieku na zabawach tzw. "dechach" dawnej Warszawy i jej okolic oraz takich regionów jak Mazowsze czy Wielkopolska. W programie nauka jednego z najbardziej zakręconych tańców Europy czyli oberka, a także innych tańców wiejskich i miejskich z okresu pierwszej połowy XX wieku m.in. : kontro, wiwat, polka (prowadzoną, kulawą, dryganą, galopka), różne rodzaje krzyżoków, kozak-baran, a także walczyk, fokstrot oraz warszawskie tango.

Warsztaty rozpoczną się w przypadku zebrania grupy min. 8 osób! Z tego powodu osoby zainteresowane proszę o kontakt e-mail. Zapisy oraz info. ojciec.pio@onet.eu

Więcej na stronie www.scenalubelska.art.pl w dziale taniec i muzyka.

Tanecznie pozdrawiam
Ojciec Pio

Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=327