''Dawid'' w Dorożkarni
Data: 25-02-2005 o godz. 09:17:35
Temat: Info


27 lutego o godz. 19.30 Niezależna Grupa Teatralno-Muzyczna D.K. zaprasza spektakl „Dawid” w reżyserii Dariusza Kunowskiego i Janusza Prusinowskiego z muzyką Janusza Prusinowskiego i Katarzyny Andrzejowskiej – de Latour. Występują: Katarzyna Staniszewska, Gracjana Węgorska, Katarzyna Żytmirska, Piotr Herbich, Robert Szpręgiel, Olgierd Uziembło, Piotr Zgorzelski. Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia ul. Sierakowska 28. Wstęp wolny.

Dawid to spektakl teatralny Niezależnej Grupy D.K. utrzymany w konwencji muzycznego widowiska, z udziałem aktorów zainteresowanych kulturą tradycyjną – osób związanych ze środowiskiem warszawskiego stowarzyszenia „Dom Tańca” oraz ludzi, zajmujących się zawodowo muzyką wokalną. Scenariusz Dawida opiera się na Biblii w tłumaczeniu ks. Jakuba Wujka, oraz na Psalmach Dawida, w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego i Franciszka Karpińskiego. Fabuła przedstawienia nawiązuje do historii życia króla Dawida. Spektakl jest próbą zderzenia najbardziej znanych wątków jego życia, które stały się ikonami kultury europejskiej, z emocjonalnym odkrywaniem Dawida jako człowieka współczesnego. Dawid to druga premiera Niezależnej Grupy D.K. Pierwszym dziełem zespołu było przedstawienie pt. Kaleva na podstawie fińskiego eposu Kalevala, pokazywane min. w Teatrze Małym w Warszawie.
Twórcą spektaklu jest Dariusz Kunowski – scenograf, absolwent ASP w Warszawie, reżyser zajmujący się od 1992 roku teatrem autorskim, instruktor teatralny w Stowarzyszeniu Kultury i Edukacji w Warszawie. Za stronę muzyczną przedstawienia odpowiedzialny jest Janusz Prusinowski – muzyk, współzałożyciel Stowarzyszenia „Domu Tańca” w Warszawie, pedagog, animator kultury tradycyjnej.
Ośrodek Działań Artystycznych Dla Dzieci I Młodzieży „Dorożkarnia”, ul. Siekierkowska 28, Tel. 841 91 22, 841 72 17

Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=104