SEZON JESIENNY SIĘ ZAKOŃCZYŁ!
Wszystkich chętnych, bez względu na umiejętności lub ich brak, zaawansowanie nikłe, żadne lub nadmierne zapraszamy na WARSZTATY TAŃCÓW TRADYCYJNYCH.
Będziemy się uczyli oberków, polek, mazurków i mazurek, wiwatów, walczyków, powolniaków, kujawiaków, krakowiaków, fokstrotów, tangów, owijoków, lendrów i lelendrów oraz innych tańców z tradycji wiejskich i miejskich z różnych regionów Polski, a niekiedy też z zagranicy.
9 grudnia grał Marcin Szargut z Karuzeli. Tańczyliśmy polki, fokstroty, walczyki i tanga.
BYŁY TO OSTATNIE WARSZTATY W ROKU 2019.
Rozpowszechniajcie tę wiadomość!
Spotkamy się ponownie w połowie stycznia.
Warsztaty się odbywają co tydzień w poniedziałki od 20.00 do 22.00 na Scenie Lubelska 30/32.
To budynek tuż przy Dworcu Wschodnim w Warszawie. Wejście jest we wnęce od ul. Skaryszewskiej. III piętro.
Domofon: 7 kluczyk 1717
UWAGA! W budynku jest remont, w związku z czym może nie działać domofon i światło na klatce schodowej. Weźcie jakieś latarki, przynajmniej telefoniczne. Prosimy o punktualne przybywanie.
Ciągle czynne i bezawaryjne jest wejście od podwórka przez Komunę Warszawa. Kod: 1 kluczyk 4488.
Zajęcia prowadzi Grzegorz Ajdacjki
Zrzutka na cele bieżące sceny po 5 zł od osoby.
- 2 września tańczyliśmy tańce kajockie, a przygrywali nam Zwykli Ludzie w składzie: Joanna Strelnik na skrzypcach i Stanisław Strelnik na bębenku. Tańczyliśmy oberki/mazurki (26).
- 9 września zagrała nam Karuzela! Tańczyliśmy do autorskich kompozycji Marcina Szarguta krokiem z nogi, dwa na jeden polki/fokstroty i tanga, a ponadto walczyka i miejskiego kujawiaka. Prócz Marcina (grającego na akordeonie), przygrywały nam: Agata Krawczyk na skrzypcach i Kasia Andrzejowska na ksylofonie i perkusjonaliach podręcznych (ławce, wieszaku, krześle, stoliku i podeście dla widowni) (26).
- 16 września grał Piotr Kaznowski z Joanną Strelanik i Kubą Cieślą kawałki od Stanisława Klejnasa z Raducza, czyli z południowo-zachodniego Mazowsze, a uczyliśmy się oberków i polek (32).
- 23 września zagrała Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta. Uczyliśmy się tańców z Roztocza: oberków i polek (w dwóch odmianach), fokstrotów i walczyków.
- 30 września kujawiaki i oberki kujawskie grał Rafał Miśta z Anią Lewczuk i właśnie tych tańców się uczyliśmy (27).
- 7 października kontynuowaliśmy naukę kujawiaka, czyli chodzonego, kujawiaka i oberek, a ponadto uczyliśmy się polki dryganej. Zagrał Rafał Miśta z Anią Lewczuk.
- 14 października zagrał Marek Kuszneruk z Tomkiem Pękalą. Uczyliśmy się oberków (powiślaków), polek i walczyków z Powiśla pomiędzy Annopolem a Solcem;) (27).
- 21 października były oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza. Kawałki od Raducza grał Piotr Kaznowski z Joanną Strelnik (37).
- 28 października grała okrojona Karuzela (Marcin Szargut na akordeonie i Agata Krawczyk na cymbałach). Tańczyliśmy polki (z nogi), walczyki, tanga i fokstroty (35).
- 4 listopada grała Kapela Graniasta, a grała głównie kawałki od Stefana Nowaczka. Tańczymy tańce z Powiśla Maciejowickiego: powiślaki, zawiślaki i polki (31).
- 18 listopada tańczyliśmy sieradzkie owijoki i polki, ale do muzyki nie na żywo (27).
- 25 listopada sieradzkie owijoki i polki zagrała kapela Napięcie w okrojonym składzie: Łukasz Nizik (skrzypce), Przemysław Bogusławski (bęben), a na basach przygrywała im na zmianę trrójka warsztatowiczów. Tańczyliśmy sieradzkie owijoki i polki (28).
- 2 grudnia grali Zwykli Ludzie w składze Joanna i Stanisław Strelnikowie. Tańczyliśmy polki i oberki od rodziny Zarasiów z Nieznamierowic (23).
- 9 grudnia grał nam autorskie utwory Marcin Szargut z Karuzeli. Tańczyliśmy polki, fokstroty, walczyki i tanga (25).