Warsztaty tańca: Jesienny sezon warsztatów tanecznych 2019 Warsztaty
Wysłano dnia 02-09-2019 o godz. 13:23:55 przez ajdac   
Volver
SEZON JESIENNY SIĘ ZAKOŃCZYŁ!
Wszystkich chętnych, bez względu na umiejętności lub ich brak, zaawansowanie nikłe, żadne lub nadmierne zapraszamy na WARSZTATY TAŃCÓW TRADYCYJNYCH.
Będziemy się uczyli oberków, polek, mazurków i mazurek, wiwatów, walczyków, powolniaków, kujawiaków, krakowiaków, fokstrotów, tangów, owijoków, lendrów i lelendrów oraz innych tańców z tradycji wiejskich i miejskich z różnych regionów Polski, a niekiedy też z zagranicy.

9 grudnia grał Marcin Szargut z Karuzeli. Tańczyliśmy polki, fokstroty, walczyki i tanga.
BYŁY TO OSTATNIE WARSZTATY W ROKU 2019.Rozpowszechniajcie tę wiadomość!
Spotkamy się ponownie w połowie stycznia.

Warsztaty się odbywają co tydzień w poniedziałki od 20.00 do 22.00 na Scenie Lubelska 30/32.

To budynek tuż przy Dworcu Wschodnim w Warszawie. Wejście jest we wnęce od ul. Skaryszewskiej. III piętro.
Domofon: 7 kluczyk 1717
UWAGA! W budynku jest remont, w związku z czym może nie działać domofon i światło na klatce schodowej. Weźcie jakieś latarki, przynajmniej telefoniczne. Prosimy o punktualne przybywanie.
Ciągle czynne i bezawaryjne jest wejście od podwórka przez Komunę Warszawa. Kod: 1 kluczyk 4488.

Zajęcia prowadzi Grzegorz Ajdacjki

Zrzutka na cele bieżące sceny po 5 zł od osoby.

- 2 września tańczyliśmy tańce kajockie, a przygrywali nam Zwykli Ludzie w składzie: Joanna Strelnik na skrzypcach i Stanisław Strelnik na bębenku. Tańczyliśmy oberki/mazurki (26).
- 9 września zagrała nam Karuzela! Tańczyliśmy do autorskich kompozycji Marcina Szarguta krokiem z nogi, dwa na jeden polki/fokstroty i tanga, a ponadto walczyka i miejskiego kujawiaka. Prócz Marcina (grającego na akordeonie), przygrywały nam: Agata Krawczyk na skrzypcach i Kasia Andrzejowska na ksylofonie i perkusjonaliach podręcznych (ławce, wieszaku, krześle, stoliku i podeście dla widowni) (26).
- 16 września grał Piotr Kaznowski z Joanną Strelanik i Kubą Cieślą kawałki od Stanisława Klejnasa z Raducza, czyli z południowo-zachodniego Mazowsze, a uczyliśmy się oberków i polek (32).
- 23 września zagrała Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta. Uczyliśmy się tańców z Roztocza: oberków i polek (w dwóch odmianach), fokstrotów i walczyków.
- 30 września kujawiaki i oberki kujawskie grał Rafał Miśta z Anią Lewczuk i właśnie tych tańców się uczyliśmy (27).
- 7 października kontynuowaliśmy naukę kujawiaka, czyli chodzonego, kujawiaka i oberek, a ponadto uczyliśmy się polki dryganej. Zagrał Rafał Miśta z Anią Lewczuk.
- 14 października zagrał Marek Kuszneruk z Tomkiem Pękalą. Uczyliśmy się oberków (powiślaków), polek i walczyków z Powiśla pomiędzy Annopolem a Solcem;) (27).
- 21 października były oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza. Kawałki od Raducza grał Piotr Kaznowski z Joanną Strelnik (37).
- 28 października grała okrojona Karuzela (Marcin Szargut na akordeonie i Agata Krawczyk na cymbałach). Tańczyliśmy polki (z nogi), walczyki, tanga i fokstroty (35).
- 4 listopada grała Kapela Graniasta, a grała głównie kawałki od Stefana Nowaczka. Tańczymy tańce z Powiśla Maciejowickiego: powiślaki, zawiślaki i polki (31).
- 18 listopada tańczyliśmy sieradzkie owijoki i polki, ale do muzyki nie na żywo (27).
- 25 listopada sieradzkie owijoki i polki zagrała kapela Napięcie w okrojonym składzie: Łukasz Nizik (skrzypce), Przemysław Bogusławski (bęben), a na basach przygrywała im na zmianę trrójka warsztatowiczów. Tańczyliśmy sieradzkie owijoki i polki (28).
- 2 grudnia grali Zwykli Ludzie w składze Joanna i Stanisław Strelnikowie. Tańczyliśmy polki i oberki od rodziny Zarasiów z Nieznamierowic (23).
- 9 grudnia grał nam autorskie utwory Marcin Szargut z Karuzeli. Tańczyliśmy polki, fokstroty, walczyki i tanga (25). 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna