Zabawa: WIELKA ZABAWA WĘGIERSKO-POLSKA Impreza
Wysłano dnia 01-09-2006 o godz. 13:15:57 przez ajdac   
Volver
Przyjdź popatrzeć, posłuchać, pośpiewać i potańczyć.
Serdecznie zapraszamy na zabawę z zespołem PIPACSOK i Kapelą z Milanówka.Warszawa, DK Rakowiec, Wiślicka 8 - 12 września 2006, godz. 19.00

Grupa Tańca Tradycyjnego PIPACSOK (Maki) należy do najlepszych i najciekawszych w Siedmiogrodzie (Rumunia). Powstała w 1987 r. Prezentuje węgierski folklor taneczny głównie z Kraju Szeklerów. W repertuarze Maków znajdują się tańce wykonywane w manierze niezmienionej - tradycyjnej, jak również opracowane programy na potrzeby tanecznych spektakli teatralnych. Zespół wielkrotnie tańczył w Rumunii i na Węgrzech, a także w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Do Warszawy grupa przyjeżdża wracając z występów w Szwecji.
Dzięki działalności Pipacsok i związanych z nimi tancerzy w całym regionie rozwinęło się wiele szkolnych i wiejskich grup tanecznych oraz 2 zespoły zawodowe. Pipacsok corocznie, od 12 lat, organizuje Szeklerski Tabor Tańca w Felsösófalva (Ocna de Sus). Innym ważnym zajęciem jest zbieranie tradycyjnego dziedzictwa kulturowego Siedmiogrodu, szczególnie niematerialnego – pieśni, muzyki i tańców.
Dyrektorem artystycznym i choreografem grupy jest László Csaba

Nazwa "Kapela z Milanówka" pojawiła się przy okazji udziału na Festiwalu "Nowa Tradycja" 1999 r. Jądro zespołu tworzą Katarzyna Andrzejowska-de Latour wraz z Danielem de Latour. Związani są ze środowiskiem Stowarzyszenia "Dom Tańca". Pojawiają się i grają często na zabawach, na warsztatach tanecznych, oraz na potańcówkach, weselach i innych imprezach kulturalnych. Są współorganizatorami Taborów Domu Tańca. Koncertowali w kraju i za granicą (Francja, Hiszpania i Portugalia).
Na repertuar Kapeli składa się wiejska muzyka taneczna - przede wszystkim oberki i polki z Polski centralnej. Grają też przedwojenne tanga, fokstroty i walce w wersji wziętej od wiejskich kapel weselnych. Nie uczą się z nut, tylko bezpośrednio od najstarszych wiejskich muzykantów. Korzystają też z nagrań archiwalnych.

wstęp: 10 zł

Serdeczie prosimy o przyniesienie różnych dóbr konsumpcyjnych tradycyjnej polskiej kuchni, którymi moglibyśmy ugościć Maki: ciast (makowca), ciasteczek, pierożków, wiejskiej kaszanki i kiełbasy, oraz innych frykasów.


 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Impreza
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Impreza:
"Otwarte ogrody" w Milanówku

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna