Inne imprezy: Wyniki Festiwalu w Kazimierzu Impreza
Wysano dnia 05-07-2006 o godz. 19:16:30 przez admin   
Volver
Na Festiwalu Kapel i piewakw Ludowych w Kazimierzu nad Wis zakoczonym 25 czerwca 2006 najwysze nagrody - Baszty otrzymali Kapela Krupy z Radomia, zesp Pogranicze z Szypliszk oraz Janina Chmiel z Wlki Ratajskiej. Pena informacja poniej.

Wyniki XL Festiwalu Kapel i piewakw Ludowych

Kazimierz nad Wis 22-25 czerwca 2006

KAPELE

BASZTA - nagroda gwna (2000 z)
Kapela Ignacego Aleksandra Krupy z Radomia, wojewdztwo mazowieckie.

I nagrody (1500 z):

  1. Kapela Zygmunta Jakubowskiego z Rudy Zajczkowskiej w wojewdztwie witokrzyskim
  2. Kapela Janusza Pilnego z Lenicy w wojewdztwie maopolskim
  3. Kapela Stanisawa Wolskiego z Drzewicy w wojewdztwie dzkim
  4. Kapela Stefana Nowaczka z Podea w wojewdztwie mazowieckim
  5. Kapela Kolarska Zespou Regionalnego z Dbrwki Wielkopolskiej, wojewdztwo wielkopolskie

II nagrody (1200 z):

  1. Kapela Tadeusza Jedynaka z Przystaowic Maych w wojewdztwie mazowieckim
  2. Kapela Koza Weselnego ze Zbszynia, woj. wielkopolskie
  3. Kapela Stanisawa Skiby z Rzeczycy w wojewdztwie dzkim
  4. Kapela Ludowa "Bochnianie" z Bochni, wojewdztwo maopolskie

III nagrody (800 z):

  1. Kapela Wadysawa Pogody z Kolbuszowej w wojewdztwie podkarpackim
  2. Kapela "Bukowianie" z Bukowska w wojewdztwie podkarpackim
  3. Kapela "Brynioki" z Brennej w wojewdztwie lskim
  4. Kapela Stanisawa Wojciechowskiego z Rawy Mazowieckiej, wojewdztwo mazowieckie
  5. Kapela Stanisawa Ptasiskiego z Wielgolasu w wojewdztwie mazowieckim
  6. Kapela Ludowej "Grodziszczoki" z Grodziska Dolnego w wojewdztwie podkarpackim.

ZESPOY PIEWACZE

BASZTA (2000 z)

Zesp "Pogranicze" z Szypliszk w wojewdztwie podlaskim

I nagroda (1500 z)

Zesp piewaczy "Dorbozianki" z Dorbz w wojewdztwie lubelskim

II nagrody (1000 z)

  1. Zesp piewaczy "Zielona Dbrowa" z Nowej Wsi Eckiej w wojewdztwie warmisko-mazurskim
  2. Zesp piewaczy "Zaciszuki" z Wgorzewa w wojewdztwie warmisko-mazurskim
  3. Regionalny Zesp piewaczy "Kresowianka" z Letnina w wojewdztwie zachodniopomorskim

III nagrody (po 700 z)

  1. Zesp piewaczy "Sielanki" z Sielca w wojewdztwie lubelskim
  2. Zesp piewaczy "Jezioranki" z Wiajn w wojewdztwie podlaskim
  3. Zesp piewaczy "Czernianie" z Wisy w wojewdztwie lskim
  4. Zesp Obrzdowy "Ostaki" z Ostawka w wojewdztwie mazowieckim

Wyrnienia (po 450 z)

Zesp piewaczy "Rognianki" z Rogna w wojewdztwie lubelskim
Zesp piewaczy "Jezioranki" z Jeziorska w wojewdztwie dzkim

SOLICI INSTRUMENTALICI

BASZTY nie przyznano

I nagroda i nagroda dla najstarszego wykonawcy (1000 z)
Bronisaw Dudka, skrzypek ze Zdziowic, w wojewdztwie lubelskim

I nagrody (800 z)

  1. Zdzisaw Radzikowski, skrzypek z Wieski w wojewdztwie mazowieckim
  2. Henryk Marsza, skrzypek z Przewrotnego w wojewdztwie podkarpackim
  3. Adam Mazurkiewicz, skrzypek z Mostek k/Zwolenia w wojewdztwie mazowieckim

II nagrody (po 600 z):

  1. Jan Matysiak, skrzypek z Radzic Duych w wojewdztwie dzkim
  2. Bronisaw Bida, skrzypek z Grdek w wojewdztwie lubelskim
  3. Adam Kaiser ze Zbszynia w wojewdztwie wielkopolskim, grajcy na kole lubnym
  4. Iwona Szymanowska z Eku w wojewdztwie warmisko-mazurskim, grajc na cymbaach wileskich
  5. Przemysaw Ficek, instrumentalista z Jeleni w wojewdztwie lskim
  6. Pawe Gruba, bazunista z Sierakowic w wojewdztwie pomorskim

III nagrody (po 400 z):

  1. Bartomiej Rybka, instrumentalista z Koniakowa w wojewdztwie lskim
  2. Eugeniusz Hanejko, skrzypek z Sieniawy w wojewdztwie podkarpackim
  3. Stanisaw Tadla, cymbalista z Dylgwki w wojewdztwie podkarpackim
  4. Andrzej Jdryczka, cymbalista z Trzcinicy w wojewdztwie podkarpackim
  5. Jan Marzec, skrzypek z Kosw w wojewdztwie podkarpackim

SOLICI PIEWACY

BASZTA – nagrod gwna (1000 z)
Janina Chmiel z Wlki Ratajskiej w wojewdztwie lubelskim

I nagrody (po 800 z):

  1. Stanisawa Czuper z Wysokiego w wojewdztwie podlaskim
  2. Czesawa Mojsym z Wojsawic w wojewdztwie lubelskim

II nagrody (po 600 z):

  1. Piotr Makowski z Otwocka – Mldza, wojewdztwo mazowieckie
  2. Stanisaw Sieruta z Olszyn, wojewdztwo mazowieckie

III nagrody (po 300 z):

  1. Maria Janaczek z aguszowa w wojewdztwie mazowieckim
  2. Aniela Kibitlewska z Filipowa w wojewdztwie podlaskim

KONKURS "DUY-MAY"

Nagrody po 500 z :

  1. Romuald Jdraszak z uczniami ze Stszewa, wojewdztwo wielkopolskie
  2. Eugeniusz Wojtya z Mateuszem Strzeleckim z Radomia, wojewdztwo mazowieckie
  3. Stanisaw i Szymon Tadla z Dylgwki, wojewdztwo podkarpackie

Nagrody po 400 z:

  1. Kapela Dudziarska z Bukwca Grnego, wojewdztwo wielkopolskie
  2. Kapela Dudziarska z Rawicza, wojewdztwo wielkopolskie
  3. Kapela Dudziarska z Leszna, wojewdztwo wielkopolskie
  4. Zbigniew i Beata Zielonka z Posady Zarszyskiej, wojewdztwo podkarpackie
  5. Leonard liwa z uczniami ze Zbszynia, wojewdztwo wielkopolskie
  6. Jzefa Nizio z Marysi Maciocha z Aleksandrowa II, wojewdztwo lubelskie
  7. Anna Andruszkiewicz z Zosi Stasisk z Wiajn, wojewdztwo podlaskie
  8. Janina i Ania Chmiel z Wlki Ratajskiej, wojewdztwo lubelskie

Nagrody po 300 z:

  1. Kapela Ludowa "Moda Harta" z Harty, wojewdztwo podkarpackie
  2. Witold Szpurka z uczniami z Krobi Starej, wojewdztwo wielkopolskie
  3. Zesp "Przerolaczki" z Przeroli, wojewdztwo podlaskie
  4. Zesp Dziecicy z Boisk, wojewdztwo mazowieckie
  5. Dziecicy Zesp z Zakalinek, wojewdztwo lubelskie
  6. Jzefa Siwiec z Nin Nowakowsk z Gaek Rusinowskich, wojewdztwo mazowieckie

Nagrod w wysokoci 200 z:

Anna Chuda z uczniami z Krobi, wojewdztwo wielkopolskie

informacja za Wojewdzkim Orodkiem Kultury w Lublinie

 

 
Pokrewne linki
 · Wicej o Impreza
· Napisane przez admin


Najczciej czytany artyku o Impreza:
"Otwarte ogrody" w Milanwku

  

Oceny artykuu
 
Wynik gosowania: 4
Gosw: 3


Powi chwil i oce ten artyku:

Wymienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zy


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wylij ten artyku do znajomych  Wylij ten artyku do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona gwna