Techniczne: ''Dawid'' w Dorożkarni Info
Wysłano dnia 25-02-2005 o godz. 09:17:35 przez admin   
Volver
27 lutego o godz. 19.30 Niezależna Grupa Teatralno-Muzyczna D.K. zaprasza spektakl „Dawid” w reżyserii Dariusza Kunowskiego i Janusza Prusinowskiego z muzyką Janusza Prusinowskiego i Katarzyny Andrzejowskiej – de Latour. Występują: Katarzyna Staniszewska, Gracjana Węgorska, Katarzyna Żytmirska, Piotr Herbich, Robert Szpręgiel, Olgierd Uziembło, Piotr Zgorzelski. Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia ul. Sierakowska 28. Wstęp wolny.

Dawid to spektakl teatralny Niezależnej Grupy D.K. utrzymany w konwencji muzycznego widowiska, z udziałem aktorów zainteresowanych kulturą tradycyjną – osób związanych ze środowiskiem warszawskiego stowarzyszenia „Dom Tańca” oraz ludzi, zajmujących się zawodowo muzyką wokalną. Scenariusz Dawida opiera się na Biblii w tłumaczeniu ks. Jakuba Wujka, oraz na Psalmach Dawida, w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego i Franciszka Karpińskiego. Fabuła przedstawienia nawiązuje do historii życia króla Dawida. Spektakl jest próbą zderzenia najbardziej znanych wątków jego życia, które stały się ikonami kultury europejskiej, z emocjonalnym odkrywaniem Dawida jako człowieka współczesnego. Dawid to druga premiera Niezależnej Grupy D.K. Pierwszym dziełem zespołu było przedstawienie pt. Kaleva na podstawie fińskiego eposu Kalevala, pokazywane min. w Teatrze Małym w Warszawie.
Twórcą spektaklu jest Dariusz Kunowski – scenograf, absolwent ASP w Warszawie, reżyser zajmujący się od 1992 roku teatrem autorskim, instruktor teatralny w Stowarzyszeniu Kultury i Edukacji w Warszawie. Za stronę muzyczną przedstawienia odpowiedzialny jest Janusz Prusinowski – muzyk, współzałożyciel Stowarzyszenia „Domu Tańca” w Warszawie, pedagog, animator kultury tradycyjnej.
Ośrodek Działań Artystycznych Dla Dzieci I Młodzieży „Dorożkarnia”, ul. Siekierkowska 28, Tel. 841 91 22, 841 72 17

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Info
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Info:
Kazimierz 2005

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna