Tabor 2005
Osta³ówek




IV Tabor Domu Tañca

Opis Warsztaty Kapele Tancerze ¦piewaczki Koszt Zg³oszenia Mapka Harmonogram

Osta³ówek

14 – 21 sierpnia 2005

Ju¿ po raz czwarty zapraszamy na "Tabor Domu Tañca", na Radomszczyznê, tym razem do Osta³ówka k. Szyd³owca.
W tym roku odbed± siê m.in:

Sponsor Taboru

*

Warsztaty w trzech dziedzinach (taniec, ¶piew, gra na instrumentach) bêd± stanowi³y spójn±, uzupe³niaj±c± siê ca³o¶æ, pozwalaj±c± wynie¶æ z udzia³u w Taborze realne umiejêtno¶ci. W tym roku wyd³u¿ony zosta³ czas poszczególnych warsztatów i ograniczona liczba ich uczestników. U³atwi to bezpo¶redni kontakt z prowadz±cym, który bêdzie mia³ mo¿liwo¶æ korygowania ka¿dego z osobna, nie zaburzaj±c rytmu warsztatu. Przynajmniej jedno spotkanie w ka¿dej grupie odbêdzie siê w obecno¶ci „wiejskiego mistrza” – instrumentalisty, tancerza lub ¶piewaka jako nauczyciela.

Wszystkie zajêcia bêd± oparte na muzyce z regionu. Warsztaty ¶piewu obejm± naukê przy¶piewek na melodie oberkowe (mazurkowe) i pie¶ni d³u¿szych; warsztaty tañca z kolei, podzielone na grupê pocz±tkuj±c± i zaawansowan±, bêd± dotyczy³y tylko jednego tañca – oberka-mazurka. Podczas Taboru bêdzie mo¿na uczyæ siê gry na skrzypcach, basetli, bêbenku i harmonii. Uzupe³nieniem zajêæ praktycznych bêd± wyk³ady przybli¿aj±ce historiê muzyki regionu i ¶wiat jej wykonawców.

Jak co roku, organizatorzy przygotowali tzw. „Ma³y Tabor” – cykl zajêæ edukacyjnych dla dzieci – przyjezdnych i miejscowych. Bêd± one mog³y codziennie uczyæ siê starych zabaw, gier, piosenek, tañców, a tak¿e prostego rêkodzie³a. Zajêcia poprowadz± osoby przygotowane pedagogicznie, na co dzieñ pracuj±ce z dzieæmi.

Trzy poprzednie spotkania odbywa³y siê we wsi Chlewiska, w tym roku Tabor przeniesie siê do wsi Osta³ówek (10 km od Chlewisk): zamieszkamy w tutejszej szkole, a wieczorne zabawy z udzia³em miejscowych muzyków i zaproszonych go¶ci odbywaæ siê bêd± w remizie. W Osta³ówku wci±¿ dzia³aj± ludowi arty¶ci: skrzypek Józef Tkaczyk i zespó³ ¶piewaczy "Osta³ki". Liczymy, ¿e ich zaanga¿owanie w taborowe wydarzenia przyczyni siê do g³êbszego kontaktu uczestników z mieszkañcami wsi i wywo³ania warto¶ciowych sytuacji w kontek¶cie zabawy.

Obok wiejskich muzykantów, postanowili¶my pokazaæ na Taborze ich kontynuatorów – m³odych ludzi, przewa¿nie z miasta, którzy ucz±c siê od swoich mistrzów i rekonstruuj±c dawn± muzykê, stworzyli now±, artystyczn± jako¶æ. Chcemy tym samym zainicjowaæ cykliczne spotkania artystów nowego pokolenia, s³u¿±ce wymianie do¶wiadczeñ a przede wszystkim popularyzacji muzyki ludowej w¶ród m³odych ludzi.

*

Przewidujemy 40 miejsc w grupach warsztatowych (tanecznych – 20 w pocz±tkuj±cej i 20 w zaawansowanej). Decyduje kolejno¶æ zg³oszeñ poparta wp³atami.

Prócz tego dla dodatkowych kilku osób przewidziany jest warsztat muzyczny (gra na skrzypcach lub harmonii) - czekamy na zg³oszenia.

Nie bêdzie mo¿liwo¶ci do³±czania do grup w trakcie tygodniowego cyklu warsztatowego. Grupy bêd± formowane i dzielone w poniedzia³ek – pierwszego dnia warsztatów.









Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona g³ówna