Kazimierz 2003

(346 słów w tym tek¶cie)
(2413 odsłon)   Strona gotowa do druku




Festiwal Kapel i ¦piewaków Ludowych

Kazimierz Dolny - 2003

Laureaci

INSTRUMENTALI¦CI

Złota Baszta

Tadeusz Zygadło z Goniwilka (Mazowieckie) skrzypce

1 nagroda

Adam Wyrwiński z Korzyc (Radomskie) skrzypce

Zdzisław Marczuk z Zakalinek (Podlasie) skrzypce

Eugeniusz Rebzda z Będkowa (Sieradzkie) skrzypce

Mieczysław Urbaniak z Goszczanowa (Sieradzkie) skrzypce

2 nagroda

Józef Piechota z Wojciechowa (Sieradzkie) skrzypce

Józef Tkaczyk z Ostałówka (Radomskie) skrzypce

Czesław Węglarz z Węgierskiej Górki (Żywieckie) gajdy

wyróżnienie

Krystian Szawrycki z Nowej Wsi Ełckiej - cymbały

nagroda specjalna dla najstarszego skrzypka

Andrzej Blacha z Krzemienia (Lubelskie)

KAPELE

Baszty nie przyznano

1 nagroda

kapela z Orzku (Sieradzkie)

kapela z Dobrzelina (Łowickie)

kapela z Białego Dunajca (Podhale)

2 nagroda

kapela Maniurskiego z Kadzidła (Kurpie)

kapela C. Zarzyckiego z Teofilowa (Mazowsze)

kapela Pełki z Wieniawy (Radomskie)

wyróżnienia

kapela Dudki ze Zdziłowic (Lubelskie)

"Rawianie" z Rawy Maz. (Mazowsze)

kapela z Czernichowa (Krakowskie)

kapela Rymanowianie (Kro¶nieńskie)

kapela z Jastrzębiej (Pogórze Ciężkowickie)

"Zabuzaki" z Siemiatycz (Podlasie)

kapela ze Zb±szynia (Lubuskie)

Konkurs DUŻY - MAŁY

Tomasz Kiciński z Kapel± Dudziarsk± z Bukówca Górnego

Edward Igny¶ z Kapel± Dudziarsk± z Leszna

ZESPOŁY ¦PIEWACZE

Baszty nie przyznano

1 nagroda

"Szeszupa" z Rutki-Tartak (Suwalskie)

zespół z Godziszowa (Lubelskie)

zespół z Zahorowa (Chełmskie)

zespół z Jastrzębiej (Pogórze Ciężkowickie)

2 nagroda

zespół z Radostowa (Dolny ¦l±sk, przesiedleńcy z Bo¶ni)

zespół z Ostrówka (Lubelskie)

zespół z Majdanu Obleszcze (Lubelskie)

3 nagroda

zespół "Jarzębina czerwona" z Rudki (Lubelskie)

grupa "Myszynianki" z Myszyńca (Kurpie)

zespół z Bandy¶ (Kurpie)

wyróżnienia

zespół z Ocic (Dolny ¦l±sk, przesiedleńcy)

zespół z Bedlna (Łowickie)

zespół z Ostałówka (Radomskie)

zespół "Góra Bałdrzychowska" z Poddębia (Łódzkie)

zespół "Jaćwież" z Jeleniewa (Suwalskie)

męski zespół ¶piewaczy z Lubatowej (Kro¶nieńskie)

zespół "Duszniczanka" (Wielkopolska)

SOLI¦CI ¦PIEWACY

Baszta

Stanisław Fijałkowski z Chrzanowa (Lubelskie)

1 nagroda

Julia Okoń z Rudy Solskiej (Lubelskie)

Wacław Żęgota z Rutkowa (Kurpie)

Stanisława Mi¶kiewicz z Sieradza

Janina Adamczyk z Dębiny (Łódzkie)

2 nagroda

Krystyna Hoduń z Rozkopaczewa (Lubelskie)

Marianna B±czek z Bandy¶ (Kurpie)

Joanna Zygmund-Kipka z Jastrzębia (¦l±sk)

Bogusława ¦widerek z Drzewiec (Mazowsze)

Halina Radomska z Majdanu Nowego (Lubelskie)

3 nagroda

Albina Bochonko z Lipska (Podlasie)

Krystyna Downarowicz z Węgorzewa (Mazury)

Monika Wałach z Jaworzynki (Żywieckie)




Wyniki poprzednich Festiwali w Kazimierzu
Kazimierz 2008
Kazimierz 2007
Kazimierz 2006
Kazimierz 2005
Kazimierz 2004
Kazimierz 2003
  

[ Powrót do Kazimierz | Wykaz sekcji ]
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna