Kalendarium 1994/5

(1460 słów w tym tekście)
(1922 odsłon)   Strona gotowa do druku




1994/95 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |

Co się działo w Domu Tańca i na Scenie Korzenie

1994

Jesienią 1994 roku rozpoczęła działalność "Scena Folkowa Korzenie" przy Stowarzyszeniu "Riviera Remont". Koncerty, na których występują zespoły folkowe i kapele wiejskie odbywają raz w tygodniu we wtorki.

Jesień 1994 -cykl warsztatów pod egidą Polskiego Towarzystwa Etnochoreologicznego (PTECH). Prowadzi dr Grażyna Dąbrowska. Zajęcia odbywają się w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Nowowiejskiej. Zajęcia organizuje Katarzyna Leżeńska (nauczyciel tej szkoły), gra Janusz Prusinowski z Mławy.

  • 8 listopada 94 - Kapela Mariana Pełki z Wieniawy - Radomskie / Ya Hozna z Warszawy - muzyka inspirowana folklorem miejskim, Kapela klezmerska Kroke z Krakowa - folklor żydowski; Scena KORZENIE w Klubie REMONT
  • 15 listopada 94 - Kapela dudziarska z Bukówca Górnego - Wielkopolska / Hojra z Lublina - muzyka inspirowana folklorem słowiańskim, REMONT
  • 22 listopada 94 - Joszko Broda z Koniakowa - Beskid Śląski, kapela góralska Skalni z Podhala / Grupa emigrantów ormiańskich - Armenia, REMONT
  • 29 listopada 94 - Teresa Mirga i Kałe Bała z Czarnej Góry (Bergitka Roma), REMONT
  • 06 grudnia 94 - Grupa gruzińska z Suchumi - Gruzja, REMONT
  • 13 grudnia 94 - Kapela Stanisława Stępniaka z Wieniawy - Radomskie, REMONT
  • 20 grudnia 94 - Orkiestra pw. św. Mikołaja z Lublina, REMONT
  • 27 grudnia 94 - Yeyante z Warszawy - muzyka inspirowana folklorem andyjskim i słowiańskim, REMONT
1995
    W 1995 X prowadzący Piotr Zgorzelski, Antoni Beksiak i Remigiusz - Mazur Hanaj zdecydowali o zmianie profilu - z nazwy usunęli słowo "folk". Scena odtąd nazywana "Korzenie" zapraszała wyłącznie kapele grające muzykę tradycyjną. Kilkakrotnie występowała tam Kapela Domu Tańca (w różnych składach, zawsze prowadzona przez Janusza Prusinowskiego).
    Warsztaty taneczne Domu Tańca w Muzeum Etnograficznym prowadzą: etnochoreolog Grażyna Dąbrowska i Katarzyna Leżeńska (współzałożycielka DT)
  • 10 stycznia 95 - Kapela Bronisława Dudki ze Zdziłowic - Lubelskie / Varsovia Manta z Warszawy - muzyka inspirowana folklorem świata, REMONT
  • 17 stycznia 95 - Orkiestra z Chmielnej z Warszawy - folklor miejski, REMONT
  • 24 stycznia 95 - zespół łemkowski "Kyczera" z Legnicy / Werchowyna z Warszawy - muzyka inspirowana folklorem ukraińskim, REMONT
  • 31 stycznia 95 - Kapela Stanisława Pawelca z Maciejowic Kościuszkowskich - Powiśle Siedleckie, REMONT
  • 07 lutego.95 - Dęta kapela ludowa z Pszczyny - Śląsk / Majdens z Warszawy - muzyka inspirowana folklorem irlandzkim i polskim, REMONT
  • 14 lutego 95 - Kałe Jakha z Nowej Huty (Bergitka Roma), REMONT
  • 21 lutego 95 - Marianna Majchrzak i kapela dudziarska "Wiwat" z Gostynia - Wielkopolska / Open Folk z Warszawy - muzyka inspirowana folklorem celtyckim, REMONT
  • 24 lutego 95 Otwarcie Domu Tańca w Muzeum Etnograficznym, zespół śpiewaczy z Bandyś (Kurpie Zielone)
  • 27 lutego 95 - Antoni Suchorolski z Warszawy - cymbalista z Podola lwowskiego, Michał Osiadacz - harmonista, folklor baciarski / Kwartet Valicha - Madagaskar, REMONT
  • 3 marca 95 - warsztat taneczny Domu Tańca prowadzi dr Grażyna Dąbrowska, Muzeum Etnograficzne
  • 7 marca 95 - Kapela łemkowsko/bojkowska Mikołaja Michajliszyna z Komańczy - Bieszczady / Grupa ukraińska Kontakt z Gdańska, REMONT
  • 10 marca 95 - seminarium "Polski strój ludowy w kontekście etnograficznym", Muzeum Etnograficzne; prowadzi Jagoda Koszutska
  • 14 marca 95 - Kapela Wałachów z Istebnej - Beskid Śląski, REMONT
  • 17 marca 95 - warsztat taneczny Domu Tańca prowadzi dr Grażyna Dąbrowska, Muzeum Etnograficzne
  • 21 marca 95 - Kapela Misiurskiego z Ostrołęki - Kurpie Zielone, Kapela Janusza Prusinowskiego z Mławy - Mazowsze Północne, REMONT
  • 24 marca 95 - Dom Tańca: seminarium "Polskie dialekty taneczne", wykład i prezentacja materiałów archiwalnych, prowadzi dr G. Dąbrowska, Muzeum Etnograficzne
  • 28 marca 95 - Symcha Keller - kantor synagogi łódzkiej, REMONT
  • 31 marca 95 - warsztat taneczny Domu Tańca prowadzi dr G. Dąbrowska, Muzeum Etnograficzne
  • 4 kwietnia 95 - Kapela z Boczków Chełmońskich - Łowickie, REMONT
  • 7 kwietnia 95 - warsztat taneczny Domu Tańca prowadzi Katarzyna Leżeńska, Muzeum Etnograficzne
  • 11 kwietnia 95 - Prawosławny chór pod dyrekcją księdza Jerzego Szurbaka z Warszawy, REMONT
  • 18 kwietnia 95 - Kapela Władysława Pogody z Kolbuszowej - Rzeszowskie, REMONT
  • 21 kwietnia 95 - warsztat taneczny Domu Tańca prowadzi Katarzyna Leżeńska, Muzeum Etnograficzne
  • 25 kwietnia 95 - Kapela Józefa Góry z Krzemienia - Lubelskie, Śpiewaczki z Rudy Solskiej - Biłgorajskie / Antonina Krzysztoń z zespołem Słomy, REMONT
  • 28 kwietnia 95 - warsztat taneczny Domu Tańca prowadzi Katarzyna Leżeńska, Muzeum Etnograficzne
  • 5 maja 95 - seminarium "Etos wiejskiego muzykanta" 2 SLO prowadzi: prof. Andrzej Bieńkowski
  • 09 maja 95 - Kapela z Dalikowa - Łęczyckie, REMONT
  • 12 maja 95 - warsztat tańca 2 SLO prowadzi Katarzyna Leżeńska
  • 16 maja 95 - Kapela Tadeusza Zygadło z Goniwilka i Stefana Trzpila z Mierziączki k/Garwolina - Siedleckie / Agata Harz i Katarzyna Smoluk z Warszawy - pieśni ukraińskie i prof. Szczurow z Moskwy, REMONT
  • 19 maja 95 -warsztat wyjazdowy, Grabówiec k/Pułtuska prowadzi Antoni Beksiak
  • 26 maja 95 -seminarium "Ludowe instrumentarium", 2 SLO prowadzi dr Piotr Dahlig
  • czerwiec - wrzesień - przerwa wakacyjna
  • Rejestracja Stowarzyszenia Dom Tańca - 18 VIII 95

W październiku 1995 prowadzący Piotr Zgorzelski, Antoni Beksiak i Remigiusz - Mazur Hanaj zdecydowali o zmianie profilu z nazwy usunęli słowo "folk". Scena odtąd nazywana "Korzenie" zapraszała tylko kapele grające muzykę tradycyjną. Kilkakrotnie występowała tam Kapela Domu Tańca (w różnych składach, zawsze prowadzona przez Janusza Prusinowskiego).

  • 11 października 95 otwarcie II sezonu w Domu Tańca - Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK). Zabawa z udziałem kapeli Zarasia i Porczka z Nieznamierowic (Radomskie) oraz kapeli Domu Tańca (KDT)
  • 10 października 95 - Kapela Metów z Gliny - Rawskie, REMONT
  • 14 października 95 - Pachanga z Warszawy - muzyka inspirowana folklorem afrykańskim, REMONT
  • 17 października 95 - Kapela Józefa Zarasia z Nieznamierowic - Radomskie, REMONT
  • 18 października 95 - Zabawa z udziałem kapeli DT, SCEK
  • 24 października 95 - Kapela braci Łazareckich z Białego Błota - Kurpie Białe / Kapela Domu Tańca z Warszawy - folklor polski centralnej i południowej, REMONT
  • 25 października 95- Zabawa z udziałem Kapeli Metów z Gliny (Rawskie), SCEK
  • 31 października 95 - Kapela Łoskota i Nowaczka z Podłęża - Powiśle Siedleckie, REMONT
  • 07 listopada 95 - Kapela Franciszka Grębskiego z Sulejowa - Powiśle Kieleckie, REMONT
  • 8 listopada 95 - Zabawa z udziałem kapeli DT. Gościem wieczoru był ukraiński zespół "DREWO", SCEK
  • 14 listopada 95 - Kapela braci Cicheckich z Grądek - Siedleckie, REMONT
  • 21 listopada 95 - Kapela Stanisława Głaza z Dzwoli, Zespół śpiewaczy Jarzębina z Kocudzy - Lubelskie, REMONT
  • 22 listopada 95- Zabawa z udziałem kapeli DT, SCEK
  • 28 listopada 95 - Kapela Szewców z Zapolednika - Sandomierskie, REMONT
  • 29 listopada 95- Zabawa z udziałem Kapeli Dudków ze Zdziłowic k/ Janowa Lubelskiego, SCEK
  • 05 grudnia 95 - Kapela Kazimierza Kantora z Dębicy - Rzeszowskie, REMONT
  • grudzień 95 - cotygodniowe spotkania Domu Tańca poświęcone były nauce kolęd ludowych i powszechnych, SCEK
  • 12 grudnia 95 - Śpiewaczki z Nowej Rudy - Kurpie Zielone, REMONT
  • 19 grudnia 95 - Śpiewaczki z Kocudzy - Lubelskie, REMONT
  • 20 grudnia 95 - Wigilia Domu Tańca. Wieczór kolęd z udziałem zespołu śpiewaczego z Rudy Solskiej (biłgorajskie), SCEK
  • 31 grudnia 95 - Zabawa sylwestrowa sympatyków Domu Tańca z udziałem kapeli braci Łazareckich z Białego Błota (Kurpie Białe) oraz KDT, mieszkanie A. Beksiaka

  

[ Powrót do Kalendarium | Wykaz sekcji ]
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna