Warsztaty tańców tradycyjnych – sezon jesień 2018
Data: 31-08-2018 o godz. 13:25:26
Temat: Warsztaty


Zapraszamy wszystkich chętnych na nowy sezon warsztatowy.
Zaczynamy 3 września.
Warsztaty odbywają się co tydzień w teatrze
Scena Lubelska 30/32 przy Dworcu Warszawa Wschodnia.
Poniedziałki, godz. 20.00-22.00.

Uczymy się różnych tańców tradycyjnych, szczególnie mazurków, oberków, polek, wiwatów, kujawiaków, powolniaków, równych, walczyków, fokstrotów z różnych regionów kraju, a niekiedy również z zagranicy.


17 GRUDNIA BYŁY OSTATNIE WARSZTATY W 2018 R.

Zrzutka na koszty bieżące Sceny po 5 zł od osoby.

kod do domofonu: 7 kluczyk 1717

- 3 września Mateusz Kowalski (skrzypce), Dorota Murzynowska (bębenek) i Marcin Żytomirski (basy) grali kajockie mazurki (30).
- 10 września tańczyliśmy oberki i polki z południowo-wschodniego Mazowsza, z okolic Garwolina. Melodie od kapeli Trzpilów zagrali: na skrzypcach Asia Rzeźnicka, na akordeonie Wiktor Porakowski, na bębenku Ula Smykowska (32).
- 17 września tańczyliśmy oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza z Raducza. Melodie od Stanisława Klejnasa zagrał Piotr Kaznowski z Joanną Strelnik (44)
- 24 września grali Zwykli Ludzie: Joanna Strelnik, Stanisław Strelnik i Anna Lewczuk. Tańczyliśmy trójmiarowe tańce z Nieznamierowic od Zarasiów (obery vel mazurki) (38).
- 1 października warsztaty były poświęcone kujawiakom i polkom z Kujaw. Zagrał Rafał Miśta z Anią Lewczuk (46).
- 8 października tańczyliśmy do bardzo rzadko pojawiających się w Warszawie melodii tanecznych starszej warstwy z kieleckiego, czyli szybkie oberki, polki i mazur-polki bez instrumentów dętych. Grała Katarzyna Andrzejowska z Joanną i Stanisławem Strelnikami. Melodie były głównie od Kapeli Wincentego Jamioła z Marzysza i od Zygmunta Jakubowskiego z Woli Zajączkowskiej (41).
- 15 października tańczyliśmy polki, fokstroty, slołfoksy i walczyki. Repertuar przedwojenny zagrała Gabriela Mościcka (43).
- 22 października Tomasz Mielnicki (harmonia pedałowa) z Tomaszem Pękalą i, wymiennie, z Patrycją Kuczyńską (bębenek) grali melodie kurpiowskie. Uczyliśmy się okrąglaków i powolniaków. Proces edukacyjny wspierała Patrycja Kuczyńska (48).
- 29 października kontynuowaliśmy tańce kurpiowskie. Tomasz Mielnicki i Tomasz Pękala grali polki, trampolkę i powolniaka (32).
- 5 listopada melodie kujawskie grali nam: Rafał Miśta na skrzypcach i Ania Lewczuka na basach. Tańczyliśmy kujawiaki, polki i mazur-polkę (36).
- 19 listopada w ramach przygotowania do katarzynek tańczyliśmy tańce biskupiańskie: wiwaty, przodki, równe w dwie streony i sibry (36).
- 26 listopada melodie sannickie grała Paula Kinaszewska, a bębnił Tomek Pękala. Były oberki, kujawiaki i polki (22).
- 3 grudnia były tańce z Lubelszczyzny: oberki i polki Uginana i trzęsiona). Zagrał po raz pierwszy na Scenie Sebastian Pikula (32).
- 10 grudnia grał Rafał Miśta i Ania Lewczuk. Tańczyliśmy kujawiaki i polki drygane z Kujaw (32).
- 17 grudnia grali Zwykli Ludzie w składzie Stanisław Strelnik (skrzypce), Joanna Strelnik (baraban) i wyjątkowo Marcin Żytomirski (basy). A tańczyliśmy tańce opoczyńskie: oberki zwykłe i diabelskie, polki zwykłe i diabelskie oraz polkę-mazur (33).






Artykuł jest z Dom Tanca
http://www.domtanca.art.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.domtanca.art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=594