Warsztaty tańca: Nowy jesienno-zimowy sezon warsztatów tańców tradycyjnych Warsztaty
Wysłano dnia 03-09-2016 o godz. 11:39:26 przez ajdac   
Volver
Długo wyczekiwane zajęcia wreszcie ruszają! Zapraszamy tańczących i nietańczących, którzy chcą się nauczyć lub doskonalić umiejętności taneczne w każdy poniedziałek od 5 września, od 20.00 do 22.00, na Scenie Lubelska 30/32 (III piętro kamienicy przy Dworcu Wschodnim w Warszawie).

A tańce, które będziemy poznawać, repoznawać i rozpracowywać, to wiejskie i miejskie (głównie polskie, choć nie tylko) tradycyjne mazurki, oberki, polki, kujawiaki, fokstroty, walczyki, tanga, sztajerki, wiwaty, równe, sibry, owijoki, powolniaki, okrąglaki i wiele innych.

19 grudnia Scenę opanują filmy z Biskupizny. Zapraszamy na wieczór filmów nietylkotanecznych.
To ostatnie spotkanie w roku 2016.

Zrzutka na koszty bieżące Sceny po 5 zł od osoby.

Od 3 września o 11.30 rusza w TVP KULTURA „Dzika Muzyka”. Premierowy odcinek nowego sezonu był poświęcony Taborowi Wielkopolskiemu.
Oglądajcie!




- 5 września Rafał Miśta (skrzypce) z Anią Lewczuk (basy) grali kujawiaki od Stanisława Wronkowskiego z okolic Brześcia Kujawskiego.
- 12 września mieliśmy oberki i polki z południowo-zachodniego Mazowsza (Raducz). Zagrał Piotr Kaznowski (skrzypce) i Mateusz Dobrowolski (bębenek).
- 19 września tańczyliśmy mazurki od muzykancko-tancerskiej rodziny Zarasiów z Nieznamierowic. Przygrała kapela od Niechcenia: Joanna Strelnik (skrzypce), Anna Lewczuk (basy), Stanisław Strelnik (bębny).
- 26 września był dalszy ciąg melodii od rodziny Zarasiów, a pod koniec spotkania melodie z okolic Opoczna. Warsztaty ograła i poprowadziła kapela od Niechcenia w składzie: państwo Strelnikowie (skrzypce i bębenek).
- 3 października spotkanie było poświęcone oberkom i polkom od Stanisława Klejnasa. Grał Piotr Kaznowski (skrzypce), Ania Lewczuk (basy) i Mateusz Dobrowolski (bębenek).
- 10 października tańczyliśmy sieradzkie owijoki i polki, a przygrywali Łukasz Nizik (skrzypce) i Mateusz Dobrowolski (bębenek).
- 17 października mieliśmy do czynienia z Powiślem Maciejowickim. Tańczyliśmy powiślaki i polki, a przygrywali nam: Asia Rzeźnicka, Ula Smykowska i Rafał Bieryło
- 24 października poświęciliśmy na tańce kurpiowskie: okrąglaka, polkę trzęsioną i trampolkę. Grał Tomek Mielnicki (harmonia pedałowa) z Dianą Szawłowską (bębenek).
- 7 listopada uczyliśmy się głównie kujawiaka i dodatkowo polki dryganej z Kujaw. Melodie od Stanisława Wronkowskiego z okolic Brześcia Kujawskiego grali Rafał Miśta (skrzypce) i Ania Lewczuk (basy)
- 14 listopada była kontynuacja warsztatów poświęconych kujawskiej polce trzęsionej i kujawiakowi do melodii od Stanisława Wronkowskiego z okolic Brześcia Kujawskiego. Przygrywali Rafał Miśta (skrzypce) i Ania Lewczuk (basy)
- 21 listopada tańczyliśmy oberki z południowo-zachodniego Mazowsza. Melodie Stanisława Klejnasa z Raducza grał Piotr Kaznowski (skrzypce), Paulina Szagżdowicz i Joanna Strelnik (basy), oraz Mateusz Dobrowolski (bębenek).
- 28 listopada były oberki i polki z Mazowsza Zachodniego – z okolic Czermna i Sannik. Zagrali: Iga Wasilewska i Mateusz Dobrowolski.
- 5 grudnia na Scenie rządziły autorskie melodie Marcina Szarguta. Grał na akordeonie, a tańczyliśmy tańce miejskie.
- 12 grudnia Scenę opanowały tańce z Biskupiźny. Repertuar taneczny do opanowania to: wiwat, przodek, równy w lewo, równy w prawo i siber.

 

 
Pokrewne linki
 · Więcej o Warsztaty
· Napisane przez ajdac


Najczęściej czytany artykuł o Warsztaty:
''Tkanina'' - zajęcia dla dzieci

  

Oceny artykułu
 
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  

Opcje
 
 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych

  

Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna