Taniec dla roztańczonych. Na zachód! ● 13.09.2021
Spotkanie z GA
Stanisław Jańczak - dudy, Józef Kabala - skrzypce, Biskupizna, lata 80.
Zdjęcie z albumu rodzinnego Joanny Prętkowskiej. Koloryzacja: Katarzyna Rosik


Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Taniec dla roztańczonych”. Warsztaty w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poprowadzi jeden z najbardziej doświadczonych tancerzy i nauczycieli niestylizowanego tańca w kraju, Grzegorz Ajdacki.
Tym razem przed nami nauka kręcenia, brykania i tupania na różne sposoby - aby po wielkopolsku! Ćwiczeniom praktycznym towarzyszyć będzie analiza filmów archiwalnych.Do tańca zagra Wojtek Streubel (skrzypce/dudy)13/09/2021
PONIEDZIAŁEK
18:00—20:30 (z krótką przerwą)

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Spotkanie odbędzie się na wolnym powietrzu na skwerze.ZASADY UCZESTNICTWA I ZAPISY:
Uczestnictwo jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia.
REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.
Więcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.Grzegorz Ajdacki
Z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnymi sposobami przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych - prowadzi zajęcia, warsztaty, potańcówki i inne projekty taneczne w Polsce i zagranicą. Jednocześnie wciąż pogłębia swoją wiedzę, ucząc się od wiejskich tancerzy.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007-2016.


● ● ●

Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy miasta stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Program


<< W Ambasadzie muzy kują!
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna