Będę dźwięczny! Spotkanie z Maciejem Filipczukiem ● 18-19.05.2021
SkrzypceBędę dźwięczny! Spotkanie z MF
Wesele. Pamiątkowe zdjęcie Młodej Pary z rodziną i kapelą Józefa Radeja.
Załawcze 1930-1939
Źródło: Archiwum Muzyki Wiejskiej.
Koloryzacja: Katarzyna Rosik


Zapraszamy na warsztaty skrzypcowe z melodiami z południowej Lubelszczyzny.

W czasie warsztatów poznamy specyfikę muzyki skrzypcowej z okolic Biłgoraja, Krasnegostawu i Tomaszowa Lubelskiego. Weźmiemy na warsztat stare polki, suwaki, podróżniaki, majdaniaki i oberki oraz melodie obrzędowe. Skupimy się rytmice, ozdobnikach i możliwościach wariantowych tych prostych i pięknych melodii.
W skład kapel na tych terenach wchodziły skrzypce i bębenek ale też często skrzypce sekundujące, przyjrzymy się więc dawnym nagraniom i nauczymy się dobierać „sekund" do podstawowej melodii. Warsztaty odbędą się w ogrodzie Ambasady Muzyki Tradycyjnej i przeznaczone są dla osób grających, potrafiących powtórzyć melodie „ze słuchu”.Maciej FILIPCZUK — skrzypek, uczeń wiejskiego mistrza Kazimierza Mety. W ramach swoich poszukiwań muzycznych skupia się na przekazie bezpośrednim mistrz-uczeń oraz zgłębia tajniki archaicznych form muzycznych Mazowsza, Kielecczyzny i Lubelszczyzny.
Muzykant grający do tańca w formie in crudo oraz lider i współtwórca wielu projektów artystycznych inspirowanych muzyką tradycyjną. Stypendysta Ministra Kultury w ramach projektów „Mazurek Vulgaris”, „MetaMuzyka” i „Arche Vivum”. Najważniejsze projekty muzyczne to Radical Polish Ansambl, Tęgie Chłopy, Dżezbandyta, Niewte, Maciej Filipczuk i goście weselni.18—19.05.2021
WTOREK i ŚRODA
18:00—20:30Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.


● ● ●

Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy miasta stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Program


<< W Ambasadzie muzy kują!
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna