Będę dźwięczny online! Spotkanie kolędnicze z Kają Prusinowską ● 12-13.12.2020
ŚpiewBędę dźwięczny! Spotkanie z KP
Kolędnicy. Śmierć, Pastuch (trzyma szopkę), Car, Żołnierz, Anioł z dobrą wieścią
Roztocze, Monastyrok 1961
Źródło: Archiwum Muzyki Wiejskiej.
Oryginalne zdjęcie czarno-białe. Grafika: Katarzyna Rosik


Najwyższy czas obmyślić plany i taktyki kolędnicze na miarę przełomu 2020 i 2021 roku! Zapraszamy na surrealistyczną kolędę pandemiczną z Kają Prusinowską.
Podczas dwóch spotkań przygotujemy się do kolędowania. Pracować będziemy według scenariusza spisanego przed laty na Lubelszczyźnie, uzupełnionego przez Kaję o sceny wygnania z raju. Wspólnie dokonamy aktualizacji i adaptacji tekstów, by sprawdziły się w kolędziarce naszych czasów. Będziemy śpiewać, ale też opracujemy i przygotujemy odpowiednie do okoliczności stroje postaci. Zdalnie, ale całkiem serio!Kaja Prusinowska
Śpiewaczka, malarka, autorka scenariuszy, melodii i scenografii, pedagog i mama piątki dzieci. Kolekcjonerka dawnych zabaw i wszelkich przejawów folkloru dziecięcego, zbierająca bajkowe wątki i powiązania zabaw z różnych stron świata z pokrewnymi wątkami dawnej Rzeczpospolitej. Kieruje dziecięcą częścią Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, czyli Małymi Mazurkami.

12—13.12.2020

SOBOTA
17:20 ustawka techniczna
17:30—20:00 spotkanie śpiewacze

NIEDZIELA
17:20 ustawka techniczna
17:30—20:00 spotkanie śpiewaczeUdział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.


● ●

Wydarzenie realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kują 2019-2021". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy miasta stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Program


<< W Ambasadzie muzy kują!
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna