Taniec dla roztańczonych. Laboratorium tańców radomskich ● 24.02.2020
Taniec dla roztańczonych - radomskie
Tańce na weselu, Parczów 1954.
Źródło: Archiwum Muzyki Wiejskiej. Darczyńca: S.Fornal
Oryginalne zdjęcie czarno-białe, koloryzacja: Katarzyna Rosik.


Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Taniec dla roztańczonych. Warsztaty w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poprowadzi jeden z najbardziej doświadczonych tancerzy i nauczycieli niestylizowanego tańca w kraju, Grzegorz Ajdacki.
Na warsztatach zajmiemy się tańcami z okolic Przysuchy i Szydłowca, głównie oberami i polkami. Postaramy się wychwycić różnice między tym, jak tańczy się na północ, na wschód i na południe od Przysuchy (czyli już pod Szydłowcem). Poznamy też nowszy repertuar muzyczno-taneczny: walczyki, różne "foksy" i może tanga. Zajmiemy się kilkoma sposobami tańczenia tych tańców.
Zajęcia przeznaczone są dla osób przynajmniej średniozaawansowanych, które chciałyby dalej doskonalić swoje umiejętności, studiować różnice między regionalnymi odmianami tańców i pogłębiać refleksję nad kulturą taneczną wsi. Spotkanie odbędzie się w formie laboratoryjnej, w niewielkiej grupie i przy muzyce na żywo.

Do tańca zagra kapela Jana Adamczyka w składzie:
Jan Adamczyk - skrzypce/harmonia
Katarzyna Zedel - skrzypce/bębenek

Więcej o członkach kapeli pisaliśmy przy okazji zeszłorocznego spotkania z cyklu 48h!, którego gośćmi specjalnymi byli właśnie Jan Adamczyk, jego brat Czesław i Katarzyna Zedel.PONIEDZIAŁEK 24.02.2020
17:30—20:00 (z krótką przerwą)

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20, WarszawaZAPISY:

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia.
REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Formularz zawiera też więcej informacji o zasadach uczestnictwa. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.Grzegorz Ajdacki
Z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnymi sposobami przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych - prowadzi zajęcia, warsztaty, potańcówki i inne projekty taneczne w Polsce i zagranicą. Jednocześnie wciąż pogłębia swoją wiedzę, ucząc się od wiejskich tancerzy.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007-2016.


● ● ●

Wydarzenie realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kują 2019-2021". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy miasta stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Program


<< W Ambasadzie muzy kują!
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna