Będę dĽwięczny! Warsztaty z Kazikiem Nitkiewiczem ● 17-18.12.2019
Instrumenty dęteBędę dĽwięczny! Warsztaty dęte
Muzykanci na czele orszaku weselnego, Gorajec 1940-1949.
¬ródło: Archiwum Muzyki Wiejskiej. Darczyńca: Stanisław Smarkala
Oryginalne zdjęcie czarno-białe, koloryzacja: Katarzyna Rosik.


„Będę dĽwięczny!” to cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej po¶więconych doskonaleniu ¶piewu lub gry na instrumencie. Tym razem zapraszamy na intensywne dwudniowe warsztaty gry na instrumentach dętych pod okiem Kazimierza Nitkiewicza.
Granie wyższych dĽwięków sprawia ci kłopot? Nie pamiętasz, jakie s± chwyty na gis? Nie do końca wiesz, czy grasz G czy H? W tych i innych kwestiach pomożemy na warsztatach!
Spotkanie robocze po¶więcimy doskonaleniu gry ze słuchu, improwizacji od podstaw, porozmawiamy o tajemnicy szlachetnego dĽwięku oraz o tym, jak przekazywać emocje przez instrument.17—18/12/2019
WTOREK 18:00—21:00
¦RODA 18:00—20:15
z krótk± przerw±

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20ZAPISY:

Warsztaty dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Zapraszamy z tr±bk±, kornetem, skrzydłówk±, sakshornem tenorowym i barytonowym, puzonem wentylowym lub tub± - wszystkie w stroju B. Do pracy niezbędna umiejętno¶ć przyswojenia melodii ze słuchu.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowi±zuj± zgłoszenia.
REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Formularz zawiera też więcej informacji o zasadach uczestnictwa. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóĽniej w ci±gu 48h od otrzymania zgłoszenia.Kazimierz Nitkiewicz
Reżyser dĽwięku, trębacz, absolwent Wydziału Reżyserii DĽwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Na tr±bce gra od 9 roku życia. Na taborach Domu Tańca w Sędku prowadził zajęcia "Blaszanego przedszkola" dla dorosłych oraz "Tęgiego juniora".
Złota tr±bka Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej. Jako reżyser dĽwięku współpracował przy nagraniach i koncertach m.in. z Coherence Quartet, Jakubem Płużkiem, Marik±, Marcinem Pospieszalskim, New Life, Lautari, Samymi Sukami, Stevem Nashem, Stryjo, Tęgimi Chłopami czy Tomaszem Stańk±.


● ● ●

Wydarzenia realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kuj± 2019-2021". Dofinansowano ze ¶rodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodz±cych z Funduszu Promocji Kultury oraz ze ¶rodków miasta stołecznego Warszawy.

Program Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy miasta stołecznego Warszawy – Dzielnicy ¦ródmie¶cie.

Program


<< W Ambasadzie muzy kuj±!
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna