Będę dźwięczny! Warsztaty z Maćkiem Żurkiem ● 4-5.12.2019
SkrzypceBędę dźwięczyny! Warsztaty z Maćkiem Żurkiem
Zdjęcie z albumu rodzinnego Marii i Jana Gaców. Potańcówka w domu Gaców, Przystałowice Małe, koniec lat 90.
Koloryzacja: Katarzyna Rosik


Zapraszamy na dwudniowe warsztaty muzyki mazurkowej z Maciejem Żurkiem, pt. "Niech nie wie prawica, co robi lewica".Spotkanie robocze poświęcimy graniu kajockich mazurków „ze śpiewu”. W śpiewaniu wyrywasów poszukiwać będziemy nie tylko wzoru tematu melodycznego, ale również podstawowej wskazówki smyczkowania. W następnym kroku będziemy przyglądać się najważniejszym sposobom ogrywania melodii śpiewu, stosowanym przez Jana Gacę z Przystałowic Małych. Sposoby te powodują, co prawda, pewne problemy komunikacyjne między prawą a lewą ręką skrzypka, ale jednocześnie mogą wywoływać szaleństwo wśród tancerzy i z tego powodu warto je zgłębiać.

Maciej Żurek4—5/12/2019
ŚRODA 18:00—20:45
CZWARTEK 18:00—21:00
z krótką przerwą

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20ZAPISY:

Warsztaty dla grających na skrzypcach na różnych poziomach zaawansowania. Do pracy niezbędna umiejętność przyswojenia melodii ze słuchu.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia.
REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Formularz zawiera też więcej informacji o zasadach uczestnictwa. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.Maciek Żurek
Socjolog, skrzypek, śpiewak i pszczelarz. Lider Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna, od 1999 roku uczeń skrzypka Jana Gacy z Przystałowic Małych. Autor licznych projektów edukacyjno-animacyjnych mających na celu przywracanie tradycyjnej muzyce jej naturalnego kontekstu oraz ponowne osadzenie jej w kulturowej i społecznej praktyce małych społeczności wiejskich. Członek Podróżniczego Kolektywu Skrzypcowego, olsztyńsko-krakowskiego „Towarzystwa Śpiewaczego”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem tradycyjnych śpiewów roku liturgicznego, pomysłodawca i współtwórca sieci Wiejskich Klubów Tańca, programu Akademia Kolberga, lider Kapeli Mażurki.


● ● ●

Wydarzenia realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kują 2019-2021". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Program Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy miasta stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Program


<< W Ambasadzie muzy kują!
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna