Będę dźwięczny! Warsztaty z Beatą Oleszek ● 6-7.11.2019
ŚpiewBędę dźwięczyny! Warsztaty śpiewu z Beatą Oleszek
Zdjęcie pamiątkowe z Kocudzy
Darczyńca zdjęcia: Irena Krawiec

Źródło: Archiwum Muzyki Wiejskiej. Oryginalne zdjęcie czarno-białe. Koloryzacja: Katarzyna Rosik


Pieśń ludowa komentuje życie, skupiając się na jego węzłowych punktach: narodzinach, śmierci, żałobie. Pieśń wyraża najgłębsze uczucia, miłość, samotność, strach, ból, poucza i wskazuje drogę. Wszystko to w sposób prosty i dobitny, choć często symboliczny — przy użyciu figur, przykładów, przypowieści. Są to, obok lirycznych, najczęściej pieśni epickie, opowiadające historie, które wprowadzone są w obszar mitu — nie to, że wydarzyły się kiedyś, lecz wydarzają się ciągle. Zapraszam na warsztaty pt. "Teatr życia i śmierci".

Beata Oleszek
6—7/11/2019
ŚRODA i CZWARTEK
18:00—21:00 z krótką przerwą

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20ZAPISY:

Warsztaty przeznaczone są dla średniozaawansowanych i zaawansowanych kobiet i mężczyzn. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Formularz zawiera też więcej informacji o zasadach uczestnictwa. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.Beata Oleszek — śpiewaczka z Kocudzy (lubelskie), członkini zespołu Jarzębina. Uczestniczka wielu projektów artystycznych, m.in. dramatów liturgicznych wstawianych przez Scholę Teatru Węgajty. Występowała również z Teatrem Gardzienice, na Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśni Naszych Korzeni” w Jarosławiu oraz na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Kilkukrotnie prowadziła warsztaty śpiewu kocudzkiego, m.in. na Taborze Domu Tańca w Szczebrzeszynie.
Wraz z zespołem Jarzębina zdobyła trzykrotnie Złotą Basztę na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą (2001, 2007, 2011) oraz nagrodę im. Oskara Kolberga.
Nagrała solową płytę „Ło Matko Kocheno — pieśni z Kocudzy” z akompaniamentem suki biłgorajskiej i liry korbowej, na których zagrał Maciej Kaziński.
Praktykuje i popularyzuje unikalny repertuar i styl śpiewu z Kocudzy przejęty w przekazie międzypokoleniowym i rodzinnym.


● ● ●

Wydarzenia realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kują 2019-2021". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Program Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy miasta stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Program
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna