48h! Gorodzisko ● 30-31.10.2019
Gorodzisko - piesni Podlasia
Anna Tesluk i Nadzieja Osipiuk na weselu w Łosinkach, lata 70. XX w.
Zdjęcie z rodzinnego albumu Anny Tesluk, dzięki uprzejmości Julity Charytoniuk. Oryginalne zdjęcie czarno-białe. Koloryzacja: Katarzyna Rosik


Ambasada Muzyki Tradycyjnej zaprasza na bezpłatne dwudniowe warsztaty pieśni południowo-wschodniej Białostocczyzny. Warsztaty pieśni z okolic wsi Gorodzisko koło Narwi poprowadzą miejscowe śpiewaczki, Anna Tesluk i Anna Pawluczuk. W charakterze śpiewaczki i moderatorki towarzyszyć im będzie Julita Charytoniuk — badaczka tradycji muzycznych Podlasia.
W programie pieśni wiosenne, sianokośne, żniwne, weselne, liryczne i religijne — jedno- i dwugłosowe, w lokalnej gwarze.
Zapraszamy osoby, które miały już kontakt ze śpiewem tradycyjnym i początkujące.25—26/10/2019

piątek
18:00—20:00 — warsztaty
20:30 — zgromadzenie śpiewacze i wieczorne rozmowy

sobota
11:00—13:00 — warsztaty
13:00—14:00 — przerwa obiadowa
14:00—16:00 — warsztaty

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20ZAPISY:

Uczestnictwo jest bezpłatne, liczba miejsc warsztatowych ograniczona, obowiązują zgłoszenia.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Formularz zawiera też więcej informacji o zasadach uczestnictwa. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.


● ● ●

Wydarzenia realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kują 2019-2021". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Program Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Program
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna