Bêdê d¼wiêczny! Warsztaty z Paw³em Grochockim ● 10-11.09.2019




Bêdê d¼wiêczny: warsztaty z Paw³em Grochockim
Pami±tkowe zdjêcie kawalerki z Biskupia z rowerami, 1935.
¬ród³o: Archiwum Muzyki Wiejskiej. Oryginalne zdjêcie czarno-bia³e. Koloryzacja: Katarzyna Rosik




¯ycie w pie¶ni, pie¶ni w ¿yciu
Jak na wrzesieñ przysta³o, otwieramy w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej dwudniow± szko³ê ¿ycia. Za pomoce naukowe pos³u¿± nam tradycyjne pie¶ni. Zamy¶limy siê nad tym, co nam mówi± o dawnym wiejskim ¶wiecie, jak t³umacz± ówczesn± rzeczywisto¶æ – i jak mo¿emy je teraz odczytywaæ. Czy s± wci±¿ w stanie poruszyæ w nas czu³e struny? A mo¿e nawet mo¿emy siê uto¿samiaæ z ich przes³aniem? Czy te¿ odbieramy je po prostu jako ciekawy relikt, uzupe³nienie fascynuj±cych melodii i harmonii?
Zapraszam do wspólnego pochylenia siê nad ¶wiadomym wykonawstwem i twórcz± ekspresj± tradycyjnych ludowych pie¶ni. Bêdziemy równie¿ pracowaæ nad prawid³ow± technik± ¶piewu otwartym g³osem, emisj±, prawid³ow± artykulacj± i oddechem.
Podstawowym za³o¿eniem warsztatów jest „wielo¶æ w jedno¶ci, jedno¶æ w wielo¶ci” – pracowaæ zatem bêdziemy zarówno nad indywidualnym wydobyciem g³osu, jak i nad g³osem grupy. Oprzemy siê na materia³ach muzycznych zebranych podczas badañ terenowych oraz na nagraniach archiwalnych.




10 i 11/09/2019
WTOREK i ¦RODA
18:00—21:00 (albo i d³u¿ej)
z krótk± przerw±

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20



ZASADY UCZESTNICTWA I ZAPISY:

Warsztaty przeznaczone s± przede wszystkim dla mê¿czyzn, ale kobiety te¿ s± mile widziane. Tym razem jednak fory przy zapisach bêd± mieli ch³opaki. :)

Uczestnictwo jest bezp³atne, obowi±zuj± zg³oszenia.

REZERWACJA miejsca odbywa siê na podstawie rejestracji w formularzu zg³oszeniowym. Uczestnik, po wys³aniu zg³oszenia, otrzyma od organizatora potwierdzenia rezerwacji miejsca (najpó¼niej w ci±gu 48h). Wiêcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje siê w formularzu zg³oszeniowym. Liczba miejsc jest ograniczona.

FORMULARZ zg³oszeniowy


Pawe³ Grochocki
Psycholog, psychotanatolog i specjalista w obszarze muzykoterapii, ¶piewak. Zajmuje siê stylem ¶piewu mêskiego i folklorem religijnym, a szczególnie obrzêdami i pie¶niami pogrzebowymi. Uczy siê od wiejskich ¶piewaków, prowadzi badania terenowe i warsztaty ¶piewu. Uczeñ Jana Wnuka ze Zdzi³owic i Genowefy Lenarcik ze S³otwin. Zaanga¿owany w ruch odrodzenia muzyki tradycyjnej w Polsce, przez 5 lat by³ jednym z liderów Fundacji „Muzyka Kresów” z Lublina. W 2015 r. w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowa³ projekt pt. „Ju¿ idê do grobu – tradycyjne pie¶ni pogrzebowe”. W listopadzie 2018 odby³a siê premiera p³yty „Minimal Blood”, na której ¶piewa tradycyjne pie¶ni o kobietach i krwi.
We wrze¶niu 2019 odbêdzie siê premiera p³yty „Pie¶ni przej¶cia – tradycyjne pie¶ni pogrzebowe”, któr± nagra³ z Paw³em Odorowiczem i Olg± Kozie³.


● ● ●

Wydarzenia realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kuj± 2019-2021". Dofinansowano ze ¶rodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodz±cych z Funduszu Promocji Kultury oraz miasta sto³ecznego Warszawy.

Program Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-spo³eczne przez Stowarzyszenie „Dom Tañca” dziêki pomocy miasta sto³ecznego Warszawy – Dzielnicy ¦ródmie¶cie.

Program








Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona g³ówna