Będę dźwięczny! Warsztaty z Pawłem Grochockim ● 10-11.09.2019
Będę dźwięczny: warsztaty z Pawłem Grochockim
Pamiątkowe zdjęcie kawalerki z Biskupia z rowerami, 1935.
Źródło: Archiwum Muzyki Wiejskiej. Oryginalne zdjęcie czarno-białe. Koloryzacja: Katarzyna Rosik
Życie w pieśni, pieśni w życiu
Jak na wrzesień przystało, otwieramy w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej dwudniową szkołę życia. Za pomoce naukowe posłużą nam tradycyjne pieśni. Zamyślimy się nad tym, co nam mówią o dawnym wiejskim świecie, jak tłumaczą ówczesną rzeczywistość – i jak możemy je teraz odczytywać. Czy są wciąż w stanie poruszyć w nas czułe struny? A może nawet możemy się utożsamiać z ich przesłaniem? Czy też odbieramy je po prostu jako ciekawy relikt, uzupełnienie fascynujących melodii i harmonii?
Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad świadomym wykonawstwem i twórczą ekspresją tradycyjnych ludowych pieśni. Będziemy również pracować nad prawidłową techniką śpiewu otwartym głosem, emisją, prawidłową artykulacją i oddechem.
Podstawowym założeniem warsztatów jest „wielość w jedności, jedność w wielości” – pracować zatem będziemy zarówno nad indywidualnym wydobyciem głosu, jak i nad głosem grupy. Oprzemy się na materiałach muzycznych zebranych podczas badań terenowych oraz na nagraniach archiwalnych.
10 i 11/09/2019
WTOREK i ŚRODA
18:00—21:00 (albo i dłużej)
z krótką przerwą

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20ZASADY UCZESTNICTWA I ZAPISY:

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla mężczyzn, ale kobiety też są mile widziane. Tym razem jednak fory przy zapisach będą mieli chłopaki. :)

Uczestnictwo jest bezpłatne, obowiązują zgłoszenia.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Uczestnik, po wysłaniu zgłoszenia, otrzyma od organizatora potwierdzenia rezerwacji miejsca (najpóźniej w ciągu 48h). Więcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje się w formularzu zgłoszeniowym. Liczba miejsc jest ograniczona.

FORMULARZ zgłoszeniowy


Paweł Grochocki
Psycholog, psychotanatolog i specjalista w obszarze muzykoterapii, śpiewak. Zajmuje się stylem śpiewu męskiego i folklorem religijnym, a szczególnie obrzędami i pieśniami pogrzebowymi. Uczy się od wiejskich śpiewaków, prowadzi badania terenowe i warsztaty śpiewu. Uczeń Jana Wnuka ze Zdziłowic i Genowefy Lenarcik ze Słotwin. Zaangażowany w ruch odrodzenia muzyki tradycyjnej w Polsce, przez 5 lat był jednym z liderów Fundacji „Muzyka Kresów” z Lublina. W 2015 r. w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizował projekt pt. „Już idę do grobu – tradycyjne pieśni pogrzebowe”. W listopadzie 2018 odbyła się premiera płyty „Minimal Blood”, na której śpiewa tradycyjne pieśni o kobietach i krwi.
We wrześniu 2019 odbędzie się premiera płyty „Pieśni przejścia – tradycyjne pieśni pogrzebowe”, którą nagrał z Pawłem Odorowiczem i Olgą Kozieł.


● ● ●

Wydarzenia realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kują 2019-2021". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz miasta stołecznego Warszawy.

Program Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy miasta stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Program
Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona główna