Taniec dla roztañczonych - Lubelskie ● 13.08.2019




Taniec dla roztañczonych
Wesele Laskowskiego, tañce na dechach, Bukowiec, ok. 1976. Gra kapela Porczków (?) z Nieznamierowic
¬ród³o: Archiwum Muzyki Wiejskiej. Oryginalne zdjêcie czarno-bia³e. Koloryzacja: Katarzyna Rosik




Zapraszamy na pierwsze — z trzech w tym roku — spotkanie z cyklu „Taniec dla roztañczonych”. Warsztaty w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poprowadzi jeden z najbardziej do¶wiadczonych tancerzy i nauczycieli niestylizowanego tañca w kraju, Grzegorz Ajdacki.
Zajêcia przeznaczone s± dla osób przynajmniej ¶redniozaawansowanych, które chcia³yby dalej doskonaliæ swoje umiejêtno¶ci, studiowaæ ró¿nice miêdzy regionalnymi odmianami tañców i pog³êbiaæ refleksjê nad kultur± taneczn± wsi. Warsztaty odbêd± siê w formie laboratoryjnej, w niewielkiej grupie i przy muzyce na ¿ywo.



Podczas pierwszych warsztatów bêdziemy poznawaæ tañce z po³udniowej czê¶ci regionu lubelskiego — od Roztocza po okolice Lublina. Zajmiemy siê polkami i oberkami, choæ nie zabraknie (w ramach odpoczynku) innych tañców. Bêdziemy tañczyæ polki trzêsione i uginane. Poznamy ozdobniki, g³ównie ró¿ne rodzaje przytupów. Oprócz praktycznej nauki tañców, przyjrzymy siê nagraniom archiwalnym, aby uchwyciæ indywidualne zachowania poszczególnych tancerzy i tancerek.

Do tañca zagraj±:
Sebastian Pikula (skrzypce) i Karol Majerowski (bêbenek).



13/08/2019
WTOREK
18:00—20:30 (z krótk± przerw±)

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20

ZASADY UCZESTNICTWA I ZAPISY:

Uczestnictwo jest bezp³atne, obowi±zuj± zg³oszenia.

REZERWACJA miejsca odbywa siê na podstawie rejestracji w formularzu zg³oszeniowym. Uczestnik, po wys³aniu zg³oszenia, otrzyma od organizatora potwierdzenia rezerwacji miejsca (najpó¼niej w ci±gu 48h). Wiêcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje siê w formularzu zg³oszeniowym. Liczba miejsc jest ograniczona.

FORMULARZ zg³oszeniowy

Grzegorz Ajdacki
Z wykszta³cenia geograf, z zami³owania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje siê niekonwencjonalnymi sposobami przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tañce i zabawy regionalne w¶ród dzieci, m³odzie¿y i doros³ych - prowadzi zajêcia, warsztaty, potañcówki i inne projekty taneczne w Polsce i zagranic±. Jednocze¶nie wci±¿ pog³êbia swoj± wiedzê, ucz±c siê od wiejskich tancerzy.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tañca” w latach 2007-2016.


● ● ●

Wydarzenia realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kuj± 2019-2021". Dofinansowano ze ¶rodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodz±cych z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Sto³ecznego Warszawa.

Program Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-spo³eczne przez Stowarzyszenie „Dom Tañca” dziêki pomocy Miasta Sto³ecznego Warszawy – Dzielnicy ¦ródmie¶cie.

Program








Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona g³ówna