48h! Orkiestra Dêta z Goraja ● 13-14.07.2019




48h Orkiestra z Goraja
Zdjêcie dziêki uprzejmo¶ci Krzysztofa Gorczycy, muzykaroztocza.pl. Oryginalne zdjêcie czarno-bia³e. Koloryzacja: Katarzyna Rosik




Je¶li grasz na instrumencie dêtym w stopniu ¶redniozaawansowanym i potrafisz czytaæ nuty lub jeste¶ sprawnym „s³uchowcem” — masz niepowtarzaln± okazjê poznaæ tradycyjny repertuar orkiestr dêtych Roztocza Gorajskiego!
Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy bêd± mogli przyswoiæ tradycyjne polki, oberki, walce, ale i przedwojenne tanga, fokstroty, czy pó¼niejsze mazury i marsze. Ponadto pochylimy siê nad stylem i specyfik± grania do tañca. Wszystko to pod okiem jednej z ostatnich tradycyjnych orkiestr graj±cych taki repertuar, z³o¿onej z kilkunastu muzyków — w tym kilku by³ych lub czynnych kapelmistrzów!
Zajêcia bêd± prowadzone najpierw w podsekcjach: instrumenty dête drewniane, tr±bki/kornety oraz „ciê¿ka blacha” a nastêpnie ju¿ wspólnie, by „zgraæ” i zagraæ przyswojone utwory — równie¿ do tañca! Warsztaty przeznaczone s± dla osób graj±cych na takich instrumentach jak: flet poprzeczny/piccolo, klarnet, saksofony, tr±bki, kornety, sakshorny, puzony, waltornie oraz tuby.
Po pierwszym dniu warsztatów zapraszamy na potañcówkê! Do tañca zagraj± nasi szacowni go¶cie oraz ich uczniowie - Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dêta. Wstêp wolny.


ZASADY UCZESTNICTWA I ZAPISY NA WARSZTATY:

REZERWACJA miejsca odbywa siê na podstawie rejestracji w formularzu zg³oszeniowym. Uczestnik, po wys³aniu zg³oszenia, otrzyma od organizatora potwierdzenie rezerwacji miejsca (najpó¼niej w ci±gu 48h). Wiêcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje siê w formularzu zg³oszeniowym.
Udzia³ w zajêciach jest BEZP£ATNY. Liczba miejsc ograniczona.

FORMULARZ zg³oszeniowy

HARMONOGRAM:

sobota [13/07/2019]
15:00—19:00 — warsztaty (z przerw± w trakcie)
20:00—00:00 — potañcówka

niedziela [14/07/2019]
11:30—15:00 — warsztaty (z przerw± w trakcie)

Orkiestra Dêta z Goraja powsta³a w 2002 roku, z po³±czenia nieistniej±cych ju¿ dzi¶ orkiestr z Jêdrzejówki, £ady, Zagród oraz Gródek. Sk³ad ten uzupe³nili muzycy z okolicznych miejscowo¶ci — jak mówi kapelmistrz Józef Czerw, d³ugoletni orkiestrmistrz jêdrzejowskiej orkiestry: jest ich dwunastu, ale z sze¶ciu parafii, siedmiu gmin i czterech powiatów. Jest to jedna z ostatnich orkiestr kontynuuj±cych tradycjê orkiestrowego grania w regionie, w którym niegdy¶ swój dêty sk³ad mia³a niemal ka¿da wie¶. Gorajska orkiestra aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych i spo³ecznych w swojej okolicy, ale wystêpowa³a równie¿ na takich wydarzeniach jak Festiwal Kapel i ¦piewaków w Kazimierzu Dolnym, Festiwal Tradycji i Awangardy „Kody”, Jarmark Jagielloñski w Lublinie czy Festiwal Fanfara w Ch³opkowie.


● ● ●

Wydarzenia realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie Muzy Kuj± 2019-2021". Dofinansowano ze ¶rodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodz±cych z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Sto³ecznego Warszawa.

Program Program

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-spo³eczne przez Stowarzyszenie „Dom Tañca” dziêki pomocy Miasta Sto³ecznego Warszawy – Dzielnicy ¦ródmie¶cie.

Program








Content ©
Theme Design By SeriArt.net    Powered By Php-Nuke

=admin=

strona g³ówna